در بازدید رضا محمدیان، رئیس کمیسیون حمل‌و‌نقل و ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز که با حضور اعضای کمیسیون مذکور، مدیران و کارشناسان معاونت حمل‌ونقل و ترافیک و عمران شهرداری، شهردار منطقه و معاونین او برگزار شد، شهردار منطقه ۶ شیراز به تشریح وضعیت پروژه‌های عمرانی و ترافیکی سطح منطقه پرداخت.

مسعود قادری با اشاره به پروژه‌های در حال اجرای سطح منطقه در زمینه‌های خدماتی، فضای سبز و محرومیت‌زدایی عنوان کرد: عملیات اجرایی ساماندهی آبراه شهرک جوادیه و پردیس بااعتبار ۹۰ میلیارد ریال از پروژه‌های محرومیت‌زدایی منطقه ۶، آغاز شده‌ است.

او با اهمیت خواندن پروژه ساماندهی مسیل‌ها و هدایت آب‌های سطحی و رفع آب‌گرفتگی معابر (کنترل سیلاب) در شهرک جوادیه و پردیس گفت: یکی از مشکلات و دغدغه شهروندان شهرک‌های مذکور، آب‌گرفتگی معابر و خطر بروز سیلاب در این دو شهرک در مواقع بارندگی است که پروژه ساماندهی مسیل و آبراه مذکور در لیست اجرایی منطقه ۶ قرار گرفته است.

شهردار منطقه ۶ شیراز افزود: رفع مشکلات زیست‌محیطی و بهداشتی و ساماندهی کانال در شهرک‌های جوادیه و پردیس از اهداف اجرای این پروژه است.

قادری گفت: بنا بر ضرورت خدمت‌رسانی به شهروندان و به‌منظور تسهیل در عبور و مرور، کاهش حجم ترافیک و همچنین افزایش ایمنی تردد شهروندان، احداث مسیر کندرو برای خودروهای عبوری تحت عنوان اصلاح طرح هندسی ترافیکی خیابان وکلا به سه‌راه قدوسی غربی انجام شد.

او با اشاره به گره ترافیکی خصوصاً در برخی از ساعت‌های شبانه‌روز در این محور بیان کرد: کاهش بار ترافیکی و آسان‌سازی فرآیند عبور و مرور برای شهروندان در اولویت اقدامات منطقه است و به‌طور جدی در دستور کار خواهد بود.

شهردار منطقه ۶ شیراز اظهار امیدواری کرد: با اجرای این طرح زمینه رضایتمندی شهروندان بیش‌ازپیش فراهم گردد و شاهد رفع گره ترافیکی خیابان وکلا به قدوسی غربی باشیم.

قادری با اشاره به رویکرد اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی در سطح منطقه افزود: برنامه‌ریزی اجرای پروژه‌ها بر اساس نیازسنجی از محلات، نظرات شهروندان و یاوران شورا، رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار، ارتقاء سطح کیفی خدمات‌رسانی به شهروندان، ایجاد فضای شهری مناسب و حفظ سلامت و امنیت شهروندان دنبال می‌شود.

به گفته این مدیر منطقه؛ با توجه به گستره و نیاز به ایجاد فضاهای شهری جهت استفاده شهروندان، برنامه‌ریزی جهت احداث بوستان‌های کوچک‌مقیاس در زمین‌های در اختیار شهرداری انجام و عملیات احداث در دستور کار اجرا قرار دارد.

همچنین در جلسه لوایح ارسالی شهرداری به کمیسیون مذکور مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

/پایان متن/