طی آئینی و به رسم هر سال، در آستانه ایام اربعین حسینی، کاروانی از خادمان موکب احمدبن موسی(ع)، به همت شهرداری شیراز، متشکل از ۷۰۰ نفر، راهی مرز شلمچه شدند.

شهردار شیراز در حاشیه اعزام این کاروان، با یادآوری اینکه خادمان اعزامی وظیفه خدمت رسانی به زائران میلیونی عتبات عالیات را عهده دار خواهند بود، گفت: توفیق خدمتگزاری طی سال‌های اخیر برای شهرداری شیراز در مرز شلمچه ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی ضمن قدردانی از تلاش حوزه‌های خدمات شهری، مدیریت پسماند، اتوبوسرانی، آتش‌نشانی و همه دست اندرکاران اجرایی موکب احمد بن‌موسی(ع)، خاطرنشان کرد: چند صد نفر از پاکبانان، رانندگان، آتش‌نشانان توفیق خدمت به مدت ۲۰ روز خدمت رسانی در این موکب دارند؛ هرساله جوی علوی در مرز شلمچه حاکم است و برای ما نیز مایه توفیق است که در این فضا خدمات رسانی کنیم.

او با یادآوری اینکه سال گذشته شهرداری شیراز خدمات خوبی را به زائران اربعین ارائه داد و در خدمات رسانی رتبه برتر را کسب کرد، از احداث سازه دائمی موکب احمد بن موسی(ع) با مصوبه شورای شهر این کلانشهر در مرز عراق خبر داد.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه زمین این موکب در سال‌های گذشته واگذار شده است، یادآور شد: سازه این موکب به صورت کانکسی، موقت ‌و چادری است و که امسال پس از اتمام مراسم اربعین حسینی، موکب دائمی ساخته خواهد شد.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز نیز با بیان اینکه این بزرگترین کاروان اعزامی کشور به مرز شلمچه محسوب می‌شود، یادآوری کرد که این کاروان با بهره‌گیری از خودروهای مختلف و ۱۰۰ دستگاه اتوبوس در مرز شلمچه مستقر خواهد شد.

غلامرضا غلامی گفت: با همت شورای اسلامی شهر شیراز نیز مصوباتی در این خصوص به تصویب رسید و ۴۵ میلیارد تومان برای ساخت دائمی موکب احمد بن موسی(ع) اختصاص داده شد که با دستور شهردار محترم کلانشهر شیراز پس از ایام اربعین حسینی، در دستور عملیات اجرایی قرار می‌گیرد.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز افزود: علاوه بر کار معنوی، به همت شهرداری شیراز کار بزرگی انجام شد و این کار بزرگ در مصوبات امسال ستاد اربعین کشور به تصویب رسیده و آن هم از مرز شلمچه و سایر مرزها اتوبوس‌های ما می‌توانند زائران را به نزدیکترین شهر که دارای پایانه است، انتقال دهند.

به گفته غلامی، سال گذشته ۴۰ دستگاه اتوبوس ما مرز شلمچه تا بصره را طی کردند و پس از ۱۲ سال برای اولین بار ‌این اتفاق افتاد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز نیز در این مراسم یکی از شئونات عمل به همراهی با سالار شهیدان را جلوه زیبای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی ذکر و عنوان کرد: خدمت رسانی موکب احمد بن موسی(ع) در سال گذشته در مرز شلمچه موجب تجلیل از سوی مسئولان وزارت کشور شد.

مسعود زارعی ادامه داد: شورای اسلامی شهر شیراز امسال نیز همانند سال‌های گذشته با مصوباتی که در دستور کار قرار داد، حمایت کامل از انجام این کار بزرگ کرد.

این عضو شورای شهر شیراز عنوان کرد: موکب‌هایی در این مسیر در سطح شیراز برای استراحتگاه زائران در سال گذشته شکل گرفت که امسال نیز برپا خواهد شد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این مراسم از تلاش‌ها و زحمات شهرداری شیراز در مناسبت‌های ملی، مذهبی و فرهنگی تقدیر کرد و گفت: خدمات شهرداری محدود به مرزها و حریم شهرها نیست.

دکتر جعفر قادری با یادآوری اینکه حضور در این راهپیمایی تنها بعد مذهبی ندارد بلکه بعد سیاسی، انسانی، فرهنگی و … دارد، افزود: اینکه همه هواداران امام حسین(ع) از اقصی نقاط دنیا در این چند روز عازم کربلا می‌شوند و در این راهپیمایی با شکوه حضور پیدا می‌کنند و در واقع یک تالیف قلوب ایجاد می‌شود، قطعا آثار و برکات زیادی به همراه دارد.

قادری ابراز امیدواری کرد که در سطح ملی و مجلس شورای اسلامی امکانی فراهم شود که این راهپیمایی هر ساله پر شورتر و موجب تمایل بیشتر زائرانی از کشورهای بیشتر شود.

جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس نیز با بیان اینکه حضور در جمع خدام و زائرین کربلای معلی جنس متفاوتی دارد، عنوان کرد: با رویکرد جدیدی که در شهرداری ‌و شورای اسلامی شهر شیراز ایجاد شده است،

هاشمی جمالی با بیان اینکه در اربعین امسال خدمات‌رسانی علاوه بر مرز شلمچه در کربلای معلی هم انجام می‌شود، گفت: پرچم شهرداری شیراز در مرز شلمچه بالا خواهد بود و خدماتی که این مجموعه در این ایام به زائرین ارائه می‌کند بی‌نظیر است.

/پایان متن/