رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ(ع) اعلام کرد: در آخرین مرحله که الحمدلله به اتمام رسیده ۲۰ نفر دستگیر شده است، در واقع هرکسی که کوچکترین نقشی در این رابطه داشته را دستگیر کرده ایم که هم از درون استان بوده و هم از خارج از استان هستند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در جلسه جامعه روحانیت شیراز که به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش فارس برگزار شد، در خصوص هتک حرمت به بانونی محجبه در نارنجستان قوام، اظهار کرد: رای در خصوص ضارب بانوی آمر به معروف در نارنجستان قوام دو الی سه روزی است که ابلاغ شده اما به دلیل حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ(ع) اعلام نشده است.

رئیس کل دادگستری فارس در ادامه اضافه کرد: سه رای در خصوص حادثه نارنجستان قوام از جمله تبعید، شلاق و جریمه سنگین صادر شده است، در خصوص امر به معروف بسیار جدی برخورد می کنیم تا کسی جرات پیدا نکند هیچنین کاری انجام دهد.

وی در ادامه با اشاره به حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ(ع) اظهار کرد: در آخرین مرحله که الحمدلله به اتمام نیز رسیده است ۲۰ نفر دستگیر شده است، در واقع هرکسی که کوچکترین نقشی در این رابطه داشته را دستگیر کرده ایم که هم از درون استان بوده و هم از خارج از استان.

عضو جامعه روحانیت شیراز عنوان کرد: کیفرخواست متهم اصلی حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ(ع) هفته بعد صادرخواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در خصوص مسائل مربوط به اینکه چطور تروریست داعشی وارد حرم شده است؟ خاطرنشان کرد: یک شخص از بیرون شروع به تیراندازی می کند تا فرد امنیتی بیاد اسلحه خود را بیرون بیاورد این شخص وارد حرم مطهر شده است، نخستین نفری هم که تیر می خورد نیروی امنیتی حرم مطهر بوده است، قصد تروریست حرم سید میر محمد بوده که به هدف خود نرسیده است.

وی در پایان گفت: تروریست حادثه شاهچراغ(ع) حدود ۲۵ سال سن دارد و تاجیک است به هیچ وجه هم از حادثه ای که رقم زده پشیمان نیست، در واقع اینقدر مغز این شخص را شستشو داده اند که با توجه به اینکه هیچ پشتوانه ای هم ندارد باز هم پشیمان نیست.

/پایان متن/