مدیرعامل شرکت آبفا فارس با بیان اینکه ۵ پروژه تصفیه‌خانه در طول ۲ سال گذشته با اعتبار هزار و ۲۹۳ میلیارد تومان آماده بهره‌برداری در ۳ روستا و ۲ شهرستان داریم، گفت: در مجموع تعداد ۱۳ تصفیه‌خانه در سطح استان داریم.

علی جان صادق‌پور در یک نشست خبری با اشاره به خدمات‌رسانی به ۱۲۰ شهر و حدود ۴ هزار روستا در سطح استان فارس، گفت: تنوع اقلیمی و آب و هوایی در استان می‌طلبد که خدمات متنوع به مناطق ارائه شود.

او از آبرسانی به حدود ۸۰ شهر در استان خبر داد و گفت: در اوایل تیرماه امسال سد رودبال برای آبرسانی به شهرستان‌های فسا، ایج، داراب، حاجی آباد و … احداث شد که ۲ تصفیه‌خانه، ایستگاه‌های پمپاژ و … در قالب آن اجرا شده است که آبرسانی به آن‌ها تقویت شده است.

مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس گفت: در طول سال ۱۴۰۱ و اوایل ۱۴۰۲ بیش از ۱۶۳ حلقه چاه کف شکنی و مهندسی مجدد شدند، همچنین بیش از ۷۰۰ کیلومتر شبکه خط انتقال، بازسازی، توسعه و اجرا صورت گرفت و بیش از ۳۰ هزار مترمکعب مخزن جدید ایجاد شد.

صادق‌پور ادامه داد: رویکرد ما اتمام پروژه‌های نیمه تمام، تکمیل و بهسازی و در ادامه اجرای پروژه‌های جدید است که خوشبختانه اعتبارات پارسال شرکت آبفای نسبت به سال ۱۴۰۰ تقریبا ۵ برابر شده است و اعتبار قابل توجهی از استان نیز تخصیص یافت.

مدیرعامل شرکت آبفا فارس با بیان اینکه در نیمه دوم تابستان ۱۴۰۲ هستیم و بیشتر مشکلات را رصد و حداقل‌هایی برای سکونت‌های عشایری و رضایتمندی نسبی حاصل شده است، از آمادگی برای تابستان ۱۴۰۳ خبر داد و افزود: به مناسبت هفته دولت و دهه فجر ۷۲ پروژه آبر سانی در سطخ ۲۶ شهر و ۲۱۹ روستا آماده بهره‌برداری است که ۸۹۹ هزار نفر از این نعمت آب بهره‌مند و مشکل آن‌ها برطرف می‌شود.

او در تشریح جزئیات افتتاح این پروژه‌ها گفت: ایجاد ۸ هزار مترمکعب حجم مخزن، ۳۶۷ کیلومتر خط انتقال، توسعه و تجهیز ۳۰ حلقه چاه، ۲۲ کیلومتر برق‌رسانی و ۱۳ مورد مهندسی مجدد و تجهیز ایستگاه‌های پمپاژ و اعتبار برای پروژه ۶۶۰ میلیارد تومان از منابع ملی و استانی تامین شده است.

صادق‌پور با بیان اینکه ۵ پروژه تصفیه‌خانه در طول ۲ سال گذشته با اعتبار هزار و ۲۹۳ میلیارد تومان آماده بهره‌برداری در ۳ روستا و ۲ شهرستان داریم، گفت: در مجموع تعداد ۱۳ تصفیه‌خانه در سطح استان داریم.

او با اشاره به معضل سرقت آب در سطح استان، گفت: در کنار عدم مدیریت در مصرف آب، انشعابات غیرمجاز و نصب مستقیم پمپ بر روی لوله آب نیز از دیگر مسائلی است که آبفای فارس را برای تامین آب مورد نیاز شهروندان با مشکل مواجه می‌کند.

مدیرعامل شرکت آبفا فارس از جمع‌آوری ۴ هزار انشعاب غیرمجاز در چهارماهه اول امسال در استان خبر داد و گفت: سرقت آب و انشعاب غیرمجاز یکی از مطالبات جدی اصحاب رسانه قرار بگیرد، چرا که حقوق مردم را تضییع و خدمات دولت و نظام را زیر سوال می‌برند.

صادق‌پور در پایان با اشاره به تنش آبی اعلام کرد: در کل استان ۱.۵ برابر نیاز واقعی آب تولید می‌شود و سالانه ۴۰۰ میلیون مترمکعب آب تولید و با تعاریف اجتماعی حدود ۲۰ شهر و ۴۰۰ روستای استان در حال حاضر با تنش مواجه هستند که در این راستا سریعا اقدامات جبرانی انجام و رو به بهبود است.

/پایان متن/