مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با بیان اینکه خرید گندم در استان فارس از اواخر فروردین ماه آغاز شده و تاکنون ادامه دارد، اضافه کرد: در مجموع قریب یک میلیون تن گندم از کشاورزان استان فارس خریداری شده است که این عدد رشد ۱۰۸درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

یه گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مرتضی شریفی در خصوص خرید تضمینی گندم، گفت: محصول گندم به عنوان یکی از تولیدات استراتژیک و اساسی کشور محسوب می‌شود و خودکفایی در میزان برداشت و تولید این محصول از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

دبیر کارگروه رصد و پایش گندم، آرد و نان استان با اشاره به اینکه خرید گندم در کل استان نسبت به سال گذشته رشد مثبتی داشته است که رشد ۱۰۰ درصدی  در ۱۶ شهرستان حاکی از این موضوع است، اضافه کرد: بیشترین رشد را شهرستان خرامه با ۱۴۰۰ درصد و شهرستان شیراز با ۵۱۰ درصد داشته اند این در حالی است که خرید در ۴ شهرستان هنوز ادامه دارد.

شریفی تصریح کرد: هماهنگی دستگاههای متولی در برداشت، خرید و حمل گندم در استان باعث شد سرعت برداشت و حمل نسبت به سال گذشته افزایش و از آسیب به گندم ها جلوگیری شود.

وی ابراز داشت: لازم است از تلاش‌های پرسنل ادارات کل  استان از جمله:جهاد کشاورزی، غله و بازرگانی، تعاون روستایی، حمل ونقل و پایانه ها و در راس آنها فرمانداران و بخشداران تلاشگر استان و همچنین مجموعه فرماندهی سپاه فجر استان، فرماندهی ارتش جمهوری اسلامی و فرماندهی انتظامی استان که در این مدت با تعامل و همکاری تلاش نمودند که این نعمت الهی بدون آسیب برداشت و حمل شود، تقدیر و تشکر بعمل می آید.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در پایان گفت: بدون شک شکر این نعمت الهی بدون پرداخت زکات میسر نمی باشد و امیدواریم که کشاورزان محترم در این خصوص اهتمام ویژه و جدی داشته باشند.

/پایان متن/