رئیس شورای شهر شیراز گفت: شورای ششم با ۴۱۶ مصوبه تاکنون در مقایسه با دوره های گذشته شورا بیشترین تعداد مصوبه را داشته است.

مهدی طاهری ظهر سه شنبه در نشست خبری عملکرد شورای ششم در شیراز تاکید کرد: شورا یکی از نمادهای اصلی مردم سالاری دینی است، اضافه کرد: اینکه آرا مردم به طور مستقیم در مدیریت شهری خود اثر گذار است قطعاً یکی از نمادهای مردم سالاری دینی است.

رئیس شورای شهر شیراز عنوان کرد: تعداد جلسات در سال نخست ۶۸ جلسه بوده که مجموعاً ۴۶۸ طرح و لایحه مورد بررسی قرار گرفته است که از این تعداد ۴۱۶ مصوبه، ۱۴۵ لوایح و ۳۱۹ طرح و ۲۷۰ تصمیم بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع ۶۸ جلسه، ۴۴ جلسه عادی، ۳۱ جلسه فوق العاده و ۵۶ جلسه علینی و ۱۹ جلسه غیر علنی بوده است، در طرح‌ها نیز که ۳۱۹ طرح بوده است، ۵۹ طرح دو فوریتی، ۹ طرح یک فوریتی و ۶ طرح عادی بوده است، همچنین از مصوبات نیز از مجموعه ۴۱۶ مصوبه ۳۱۳ مصوبه مورد تأیید فرمانداری قرار گرفته ۵۹ مصوبه مورد تأیید فرمانداری قرار نگرفته است، ۲۶ مصوبه هنوز در جریان رسیدگی است در فرمانداری و ۱۸ مصوبه به شورای حل اختلاف فرستاده شده است.

طاهری افزود: دوره ششم با ۴۱۶ مصوبه نسبت به دیگر دوره‌ها رتبه برتر را داریم، در مقایسه تعداد جلسات با دوره اول شوراها نیز با ۶۸ جلسه بیشتر از دیگران بوده است، همچنین در مقایسه تعداد طرح‌ها با سال اول هر دوره نیز با ۴۶۴ طرح رتبه نخست را دارا هستیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های کمیسیون سومین حرم اهل بیت (ع) اشاره و گفت: این کمیسیون ۳۶ جلسه داشته که ۳۴ جلسه عادی و ۲ جلسه فوق العاده بوده است، از جمله فعالیت‌های این کمیسیون ساخت سریال حضرت احمد بن موسی (ع)، بررسی و تصویب اختصاص قطعه‌ای مناسب جهت اخداق باغ مزار مشاهیر و مفاخر شیراز، ایجاد پارک موضوعی المان‌های شهری، طراحی المان مزین به نام مبارک حضرت اباعبدالله حسین (ع) در میان امام حسین (ع)، طراحی و راه اندازی سامانه جامع موزه‌های شهر شیراز است.

/پایان متن/