دکتر ایمانیه گفت: باید در شیوه ها و روش های خود در تبلیغ دین و مباحث دینی تجدید نظر کنیم.

استاندار فارس در نشست اختصاصی با مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس در رابطه با اهمیت و ضرورت تبلیغات هدفمند اسلام در عرصه‌های مختلف، اظهار داشت: نباید در انجام تبلیغات دینی منتظر بمانیم و دست روی دست بگذاریم که امکانات، زمان و مکان مناسب فراهم شود، باید از هر فرصت و امکانی برای تبلیغ مسائل دینی استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه، دوشنبه در بازدید از سازمان تبلیغات اسلامی فارس و در دیدار با مدیر کل و پرسنل این سازمان گفت: در این زمینه می توانیم به گونه ای عمل کنیم که استان فارس در روش های تبلیغی، به استانی پیشتاز در تحول تبلیغات تبدیل شود.

استاندار فارس با تاکید براینکه، باید در انجام تبلیغات، وابستگی خود را از امکانات و تجهیزات فیزیکی و سخت افزاری بکاهیم و در این زمینه خود را به فکر، اندیشه و اراده ای که داریم وابسته کنیم، اظهار داشت: یک نمونه بارز و یک اقدام مهم تبلیغی از میان تبلیغاتی که پیامبر و سایر ائمه انجام دادند حادثه غدیر خم بود که از بعد از بعثت پیامبر(ص)، حادثه ای با این بزرگی، اهمیت و ابعاد سراغ نداریم.

دکتر ایمانیه گفت: نباید در انجام تبلیغات دینی منتظر بمانیم و دست روی دست بگذاریم که امکانات، زمان و مکان مناسب فراهم شود، باید از هر فرصت و امکانی برای تبلیغ مسائل دینی استفاده کنیم.

دکتر ایمانیه، با اشاره مصوبه سال گذشته شورای فرهنگ عمومی استان مبنی بر تشکیل قرارگاه فرهنگی و اجتماعی در استان گفت: این قرارگاه نباید به یک نام منتهی شود و از تشکیل جلسات و خروجی قابل قبول خبری نباشد.

وی افزود: دستگاه های مرتبط با حوزه فرهنگ از جمله تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد، معاونت فرهنگی شهرداری، کانون پرورش فکری، حوزه هنری، امور مساجد و دیگر مجموعه ها باید به شکل منظم و هفتگی گرد هم آیند و مباحث مرتبط با حوزه فرهنگ و مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان را دنبال کنند.

استاندار فارس، خواستار بهره گیری مناسب از ظرفیت مساجد به عنوان بزگترین کانون تبلیغ دین شد و گفت: با وجود جایگاه مساجد و اثرگذاری که این مکان می تواند داشته باشد بعضا مساجد یا در ساعت هایی تعطیل هستند و یا در صورت باز بودن امام جماعت ندارند.

/پایان متن/