معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس با بیان اینکه ساماندهی خانه های مسافر نیازمند اقدامات عملیاتی و میدانی است،گفت: نخستین گام برای شروع این مسیر به دست آوردن اطلاعات دقیق و دسته بندی شده از این خانه ها در سطح شهر شیراز و شهرستان های استان فارس است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، محمد فرخ‌زاده در جلسه‌ای که با هدف بررسی وضعیت کنونی خانه‌های مسافر و برنامه ریزی برای ساماندهی این خانه ها با حضور متولیان امر برگزار شد، اظهار کرد: استاندار فارس دستور ساماندهی خانه های مسافر در کمترین زمان ممکن را صادر کرده است.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال های اخیر به رغم صحبت های مکرر درباره این موضوع اقدام درخور و اثرگذاری انجام نشده است.

معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس، ارایه خدمات درخور شأن استان فارس و شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) به مسافران، زائرین و مجاوران عزیز را مهمترین هدف برای ساماندهی خانه های مسافر دانست.

فرخ زاده با بیان اینکه بسیاری از افراد که صاحبان و گردانندگان مجموعه های اسکان مسافر و اجاره خانه مسافر هستند، اطلاعات کافی درباره شرایط و مزایای دریافت مجوز را ندارند، اظهار کرد: این موضوع نشان می دهد توجه به مسئله آموزش در حوره گردشگری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید بیش از گذشته مد نظر قرار گیرد.

وی یادآور شد: انجام اقدامات انگیزاننده و تشویقی بر اساس برنامه ریزی مشخص و در نظر گرفتن همه جوانب قانونی می تواند راهی برای خوداظهاری صاحبان خانه های مسافر بگشاید.

جانشین استاندار فارس در شورای توسعه گردشگری با تاکید بر اینکه هرگز نمی خواهیم رونق اقتصادی و درآمد زایی در استان با مشکل مواجه شود، گفت: با ساماندهی و قانونمند شدن خانه های مسافر تعداد زیادی شغل در حوزه گردشگری ایجاد می شود و افرادی که تمایل به قرار گرفتن در چارچوب مقررات را ندارند می توانند شغل مناسب دیگری انتخاب کنند.

فرخ زاده افزود: می‌توان با ساماندهی آسیب‌ها، خانه‌های مسافر بدون مجوز را به فرصتی برای رشد و بالندگی صنعت گردشگری و تقویت اقتصاد توریسم در استان فارس تبدیل کرد.

وی با اشاره به آمارهای سفر و اسکان در نوروز عنوان کرد: این آمارها از جمله اسکان روزانه ۶۲ هزار نفر در کلاس های مدارس، نشان می دهد وضعیت اقتصادی و تمایل مردم به سمت اسکان در کمپ های شهرداری و مکان های کم هزینه در سفرها برده است.

معاون استاندار فارس بیان کرد: نصب باجه های اطلاع رسانی و ارایه خدمات به مسافرین و زائرین در ورودی های شهرها توسط بخش خصوصی ، قیمت گذاری مصوب، ارایه خدمات مطلوب، رعایت بهداشت و ضوابط اسکان حداقل های ارائه خدمات در این صنف است.

وی ادامه داد: این واقعیت می تواند پیش زمینه ای برای استفاده از ظرفیت خانه های مسافر به نحو مطلوب باشد چرا که به همان میزان تمایل به استفاده از این خانه ها نیز در مقایسه با هتل ها بیشتر شده است.

فرخ‌زاده یادآور شد: معتقدیم تلاش ها و اقدامات عملیاتی که از این پس با همراهی دستگاه های متولی انجام می شود مشکلات خانه های مسافر فاقد مجوز را به صفر نمی رساند اما تغییرات مطلوبی را در پی خواهد داشت.

در این جلسه که با حضور دستگاه های مختلف امنیتی، نظارتی، بازرسی، شهرداری، انجمن هتل داران، مهمان پذیران و بومگردی های استان فارس برگزار شد.

/پایان متن