مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس در نشست تخصصی بسیج دانشجویی این استان به ضرورت حرکت به سمت گره گشایی ذهنی برای جوانی جمعیت کشور تاکید کرد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با تاکید بر حرکت به سمت گره گشایی ذهنی برای جوانی جمعیت، گفت: در سطح کشور باید فضای گفتمان سازی برای جوانی جمعیت فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار، زهرا یقطین امروز در نشست با دانشجویان خواهر بسیجی دانشگاه های شهر شیراز به طرح های مختلف حوزه زنان اشاره کرد و اظهار داشت: در مورد جوانی جمعیت نباید فرصت ها را از دست دهیم چرا که در صورت رفتن جامعه به سمت پیری، نیروی جوانی نیست که زیرساخت های حوزه نشاط و رفاه را برای استفاده فراهم کند.

وی با تاکید بر حرکت به سمت گره گشایی ذهنی برای جوانی جمعیت، به رویداد جوانی جمعیت اشاره کرد و افزود: در سطح کشور باید فضای گفتمان سازی برای جوانی جمعیت فراهم می شد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با اشاره به ضعف دانش و امکانات مالی در حوزه جوانی جمعیت اضافه کرد: بخشی از وام های تسهیلات فرزندپروری و حتی وام های زوج های نابارور هم به صورت اندک اختصاص داده شد.

یقطین در ادامه با اشاره مباحث مسکن و واگذاری ۲۰۰ متر زمین به خانواده های دارای سه فرزند به بالا از آبان ۱۴۰۰ گفت: استان فارس با تدبیر استاندار محترم نسبت به سایر استان ها پیشتاز بود.

وی تصریح کرد: در شهر شیراز با مشکل مواجه شدیم که برای حل آن، زمین های اطراف اکبرآباد مدنظر قرار گرفت چرا که در شهر شیراز به سمت مرتفع سازی پیش رفته است و از دی ماه سال قبل تاکنون ۱۸۰ پرونده مشخص شده که زمین فرد در چه مکانی باشد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با اشاره به برگزاری موفق طرح جت بیان داشت: این طرح به عنوان بزرگترین جشنواره تبیین موضوع عفاف و حجاب در سطح کشور در حوزه دانش آموزی شناخته شده است.

یقطین با بیان اینکه در طرح جت به دنبال ایجاد حلقه های میانی مدرسه بودیم اضافه کرد: مخاطب طرح دانش آموزان مذهبی بودند که می بایستی به آن ها روش های مختلف پاسخگویی به شبهات را ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه حدود ۴ هزار تیم دختر و پسر در طرح جت مشارکت کردند افزود: این افراد به عنوان آینده سازان جامعه، در متوسطه اول سرمایه گذاری کردیم تا به شبهات مربوط به حجاب مسلط شوند.

در این نشست دانشجویان بسیجی خواهر و جانشینان خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه های شهر شیراز سوالات و مطالبات خود را از مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس پرسیدند.

/پایان متن/