استاندار فارس گفت: تلاش خواهیم کرد تا پایان امسال صنایع راکدی که تمایل به خروج از رکود دارند، در استان نداشته باشیم.

محمدهادی ایمانیه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه ۲ شعار اصلی دولت سیزدهم، هم اکنون به ۲ شاخص ملی تبدیل شده است، افزود: ایجاد یک میلیون شغل و احداث یک میلیون مسکن در سال، ۲ شعار اصلی دولت بوده است، که فارس در این ۲ حوزه، رتبه برتر را بین استان های بزرگ کشور کسب کرده؛ امسال هم باید این رتبه حفظ شود.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار به نقل از استانداری فارس، او با اشاره به قانون بودجه سال ۱۴۰۲ بیان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به صورت جداگانه جلساتی را با مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی برگزار کرده و ظرفیت‌های قابل استفاده بودجه را برای هر دستگاه تشریح می‌کند.

ایمانیه ادامه داد: معاونت بودجه این سازمان به صورت ماهیانه گزارش چگونگی استفاده دستگاه ها از این ظرفیت را رصد کرده و به صورت مکتوب برای استانداری ارسال می کند.

او خواستار تشکیل شورای حمایت از اجرای تحقق شعار سال ۱۴۰۲ با حضور همه دستگاه‌ها و نهادها شد و گفت: شورایی متشکل از مسئولان دستگاه‌های حاکمیتی، امنیتی، نماینده ولی فقیه در استان، دادگستری، نمایندگان مجلس در استان و سایر مدیران اجرایی ایجاد و وظیفه همه اعضا مشخص شود تا بتوانیم شعار سال را به سهم خود، جامه عمل بپوشانیم.

استاندار فارس، نکته مهم دیگر مورد توجه مدیران استان را خروج کامل صنایع راکد باقیمانده عنوان و اضافه کرد: به رغم همه زحمات شما عزیزان، هنوز برخی صنایع در استان راکد است که باید به صورت گروهی و دسته بندی شده مسائل مربوط به هر حوزه در جلسات رفع موانع تولید و کارگروه حمایت از سرمایه‌گذاری استان مطرح شود تا موانع پیش روی آنان را برطرف کنیم.

ایمانیه عمده ترین دلیل رکود صنایع و بنگاه های اقتصادی را کمبود نقدینگی اعلام و خاطرنشان کرد: سه‌شنبه‌های آخر هر ماه توسط اداره کل اقتصاد و امور دارایی استان، عدد ریالی سرمایه گذاری‌های انجام شده در فارس اعلام می شود.

استاندار فارس عنوان کرد: در هفته، زمانی را برای ملاقات با سرمایه گذارانی که حل مسائل آنان در دستگاه‌های اجرایی به نتیجه نرسیده، اختصاص داده شده است.

/پایان متن/