توجه به ظرفیت های استان فارس در حوزه گردشگری و حمایت مجموعه قضایی از سرمایه گذاری شفاف و سالم در این صنعت، محور سخنان رئیس کل دادگستری استان فارس در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان و فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری استان بود.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی فارس در نشست فعالان گردشگری استان با رئیس کل دادگستری فارس گفت: تحرک اقتصادی در حوزه گردشگری آثار و پیامد های مثبت فراوانی دارد.

سید مؤید محسن نژاد افزود: چنانچه مسیر برای توسعه گردشگری استان هموار شود با ایجاد اشتغال بسیاری از معضلات اجتماعی، بزهکاری ها و تخلفات برطرف و موجب آرامش اجتماعی می شود.

وی با اشاره به اقدامات مناسبی که در طول ایام نوروز برای بهره‌مندی از ظرفیت های گردشگری استان انجام گرفت گفت: حدود ۴ میلیون نفر در بازه زمانی ۲۷ اسفند تا ۱۳ فروردین ماه در فارس اقامت کردند و ۲۸ میلیون تردد در استان ثبت گردید و جاذبه های تاریخی فرهنگی استان با بیش از یک و نیم میلیون بازدید کننده پس از حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) بیشتر ترین آمار بازدید را در کشور به خود اختصاص داد و آرامگاه حافظ، تخت جمشید، آرامگاه سعدی، ارگ کریم خانی و پاسارگاد در صدر آثاری بوده اند که بیشترین گردشگر را جذب کرده اند.

مدیر کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی فارس به برنامه تحویل سال نو در آرامگاه حافظ اشاره کرد و گفت: ۳۰ هزار بازدید کننده همزمان در زمان تحویل سال نو در آرامگاه حافظ حضور داشتند که این رویداد در کشور زبانزد شد و در سال آینده باید برای این رویداد برنامه ریزی بهتری صورت پذیرد.

وی گفت: امسال با همکاری دادگستری استان و دیگر نهادهای متولی طوری برنامه ریزی شد که ضمن نگهداشت حرمت ماه مبارک رمضان واحد های گردشگری بتوانند با رعایت کامل ضوابط خدمات مطلوبی به مسافران ارائه دهند که این برای اقتصاد گردشگری استان یک مزیت است.

وی از تلاش های همه دستگاه ها و نهادهای عضو ستاد در خدمات رسانی مطلوب به مسافران نوروزی تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است در این جلسه که با حضور رئیس جامعه هتلداران، فعالان گردشگری استان، فعالان هنر های تجسمی، رئیس تشکل حرفه ای مهمانپذیرداران، رئیس انجمن حرفه ای راهنمایان گردشگری، رییس اتحادیه تعاونی های صنایع دستی ، مدیر هواپیمایی ماهان در فارس و معاونین و مدیران اداره کل میراث فرهنگی فارس برگزار شد مباحثی در حوزه های تخصصی از سوی حاضرین در جلسه مطرح گردید و مقرر شد ضمن تشکیل کمیته ی تخصصی و برگزاری جلسات فصلی به موضوعات گردشگری مرتبط با حوزه فعالیت دستگاه قضایی پرداخته شود.

/پایان متن/