رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در حاشیه نشست فوق العاده ستاد زراعت این سازمان تصریح کرد: پرداخت 100 هزارتومان افزایش قیمت تشویقی به ازای هر تن گندم تحویلی، در اولویت خرید قرار گرفتن محصول کشت های قراردادی و در اولویت پرداخت بودن وجوه ما به ازای خرید، از دیگر مشوق های دولت در کشت قراردادی گندم است.

به گزارش عصرکار به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی در استان فارس، مجتبی دهقانپور  با اشاره به اینکه در سال جاری نیز کشت قراردادی گندم دنبال می شود، گفت: یکی از سیاست های تشویقی برای کشت قراردادی گندم تامین کودهای پایه تا ۵۰ درصد قیمت تمام شده یارانه ای برای گندمکاران است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در کشت قراردادی گندم  صدور بیمه نامه را با ۲۰ درصد تخفیف انجام می دهیم و کشاورزان مابقی حق بیمه را در زمان تحویل محصول به دولت پرداخت می کنند، اظهار کرد: پرداخت ۱۵۰۰ تومان به ازای خرید هر کیلوگرم گندم یک سیاست تکمیلی است که برای خرید گندم تمامی گندمکاران اعمال خواهد شد.

به گفته وی؛ بر اساس تمهیداتی که وزارت جهاد کشاورزی در نظر گرفته است و با رویکرد مثبتی که شرکت بازرگانی دولتی دارد، در استان فارس هم با همکاری خیلی خوبی که بین مجموعه جهاد کشاورزی و اداره کل غله و بازرگانی است، تمهیداتی در نظر گرفته شده است تا گندمکاران در قالب کشت قراردادی بتوانند از سیاست های تشویقی مد نظر بهره مند شوند.

او ضمن تقدیر از کشاورزان استان فارس که در امنیت غذایی کشور و این استان نقش آفرینی بسزایی دارند، ابراز کرد: در حال حاضر با اجرای کشت قراردادی گندم فرصت خوبی برای کشاورزان فراهم شده است تا با مشارکت در اجرای آن قسمتی از نهاده های مورد نیازشان تامین شود.

دهقان پور با بیان اینکه در استان فارس از نظر وضعیت ذخیره کودهای پایه و کود اوره در بهترین حالت قرار داریم، اضافه کرد:کشاورزان می بایست حداکثر استفاده بهینه از این کودها را داشته باشند به خصوص کودهای پایه که بتوانند به افزایش تولید کمک کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس افزود: امیدوار هستیم ارتباط بین کشاورزان و کارشناسان در پهنه های تولیدی قوی تر شود و بتوانیم از رهگذر ضریب نفوذ دانش در واحدهای تولیدی به افزایش بهره وری برسیم.

/پایان متن/

  • منبع خبر : روابط عمومی جهاد کشاورزی فارس