ادمین کانال‌های نیمه‌محرمانه، سرائر و سایه‌نویس توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه‌ خبری‌تحلیلی عصر کار چندی است که در شهر شیراز و استان فارس افرادی به دلیل نبود قانون مناسب در زمینه فضای مجازی  با هویت نامعلوم مثلا رستم‌زاده‌ها و فساآنلاین‌ها و چیزی شبیه آمدنیوزها با انتشار مطالبی مجهول و بعضا درست و نادرست در نگاهی خوش‌بینانه سعی در مطالبه‌گری به روش بعضا نادرست دارند که پس از مدت‌ها در ایجاد فضای ظن و گمنام با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شدند؛ شایسته است در ادامه عوامل اصلی و پشت‌پرده این مسئله اگر وجود داشته باشند نیز دستگیر شوند. خاطرنشان می‌گردد پیشگیری از وقوع جرم و همچنین حمایت و هدایت و نه ایجاد محدودیت کنش‌گران اجتماعی در این فرآیند و موارد مشابه بسیار تاثیرگذار است و به عنوان یک راهکار پیشنهاد می‌شود.

به گزارش عصر کار به نقل از وب‌سایت گرداب، با مجموعه اقدامات فنی و اطلاعاتی چند ماهه پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه، ادمین‌های کانال‌های نيمه‌محرمانه، سرائر و سایه‌نويس به اتهام انتشار اسناد طبقه‌بندی شده و تشویش اذهان عمومی دستگیر شدند.

افراد بازداشت شده درصدد بودند از طریق انتشار اسناد طبقه بندی شده، اعتماد بخشی از مخاطبین را کسب کرده و سپس با انتشار اخبار گزینشی و کذب، در میان مسئولین کشور ایجاد اختلاف نمایند.

دستگیرشدگان سه نفر هستند که در مدت فعالیت خود، با سواستفاده از خلا قانونی موجود در مدیریت فضای مجازی کشور و از بستر پیام‌رسان تلگرام، اقدامات مذکور را صورت داده بودند.

ضمن درخواست از اصحاب رسانه جهت پرهیز از گمانه زنی درباره پرونده، اخبار تکمیلی متعاقبا از طریق وب‌سایت گرداب و رسانه های رسمی کشور اطلاع رسانی خواهد شد.

/پایان متن/

  • منبع خبر : گرداب