نماینده شیراز و زرقان در مجلس گفت: با همه تلاش‌ها به عنوان نماینده مردم معتقدم که امروز استان فارس در جایگاه خودش نیست؛ استانی که جای تلاش و خدمت بیش از این‌ها را دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار، ابراهیم عزیزی در نشست هم اندیشی اتاق بازرگانی شیراز که با حضور برخی نمایندگان استان، مدیران دستگاه‌های اجرایی و فعالان اقتصادی برگزار شد، گفت: در جذب سرمایه گذار استان موفقی نبوده ایم، امروز آیا ما دارای یک آزادراه هستیم؟ آیا دارای یک بزرگ راه درست و حسابی هستیم؟ از یک شبکه ریلی مناسب برخورداریم؟ صنعت ما از آب مورد نیاز برای صنعت برخوردار است؟ در حالی که قرار بوده در حوزه ریلی چهاراه ریلی جنوب کشور باشیم و یا در حوزه آزادراهی شمال و جنوب کشور را متصل کنیم.

او گفت: قرار بوده استان فارس در طول این سال‌ها از ظرفیت سواحل بهره‌مند شود. به راستی چرا هنوز اندر خم یک کوچه هستیم؟

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بخش اعظمی از مشکلات به دلیل تکیه بیش از حد به منابع دولتی است و حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران در مقام عمل تنها راه نجات ما از این وضعیت است.

ابراهیم عزیزی گفت: امروز شاهد فرار سرمایه دار و سرمایه گذار و بخش خصوصی از استان هستیم و جای سوال است که برای نمونه چرا برخی از فعالان بخش خصوصی از استان مهاجرت کرده اند و بزرگ‌ترین فعالیت‌های اقتصادی را در دیگر استان‌ها دنبال می‌کنند؟ این‌ها بحث‌های جدی است که از دادگستری استان فارس انتظار می‌رود امنیت سرمایه گذاری را به عنوان محوری‌ترین وظیفه دستگاه قضا دنبال کند.

او در ادامه خطاب به استاندار فارس نیز گفت: جناب آقای استاندار استان اگر می‌خواهد به اهداف خود برسد نیازمند مدیران قوی، کارآمد، دلسوز و فعال است چراکه با مدیران ضعیف و بی رمق نمی‌توان استان بزرگی، چون فارس را اداره کرد و به اهداف کلان خود رسید لذا برخی مدیران ما خوب است که مورد ارزیابی قرار گیرند که تا چه اندازه در رساندن استان به اهداف کلان توانمند بوده اند.

عزیزی گفت: برخی انتصاب‌ها جای بررسی دارد و این موضوعات جدی است و جای تعارف ندارد.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس در ادامه گفت: نباید راه انتقاد‌های دلسوزانه بسته شود، باید یک فضای باز نیز برای دیدگاه‌ها وجود داشته باشد و اگر حرفی باب میل ما نیست، نرویم جلوی انعکاس آن را بگیریم.

او همچنین گفت: در طول مجلس یازدهم برای هر کدام از موضوعات کلان استان بیش از ۱۵ جلسه با وزرا و مدیران ملی گذاشتیم، اما متاسفانه این موضوعات در استان معطل مانده و به مشکل برخورده است.

عزیزی گفت: استان فارس امروز چشم و چراغ جنوب کشور است؛ استانی که زمانی استان فارس و بنادر بوده است، ما همه سرنشینان یک کشتی هستیم و هر کسی آسیبی به این کشتی وارد کند، به دیگران نیز آسیب می‌زند لذا همه دستگاه‌ها باید در کنار هم کمک کنند و امید است در این فرصت‌ها با هم افزایی یکدیگر این مشکلات را حل و فصل و اهداف بلند را محقق کنیم.

/پایان متن/