اسامی برگزیدگان جشنواره استانی ابوذر در استان فارس و راهیافتگان به مرحله كشوری این رقابت رسانه ای، اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرکار به نقل از روابط عمومی بسیج رسانه، ابراهیم شیشه گر دبیر جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان فارس با تصریح اینکه برای هفتمین سال متوالی این جشنواره در سطح کشور و چهارمین سال در استان فارس برگزار می شود، گفت: در هشت محور خبر، یادداشت و مقاله، گزارش، مصاحبه، تیتر،فیلم خبری و عکس و بخش “خبر جریان ساز”، ۴۶۰ اثر به دبیرخانه چهارمین جشنواره در استان فارس ارسال شد که آثار ۳۵ نفر به عنوان آثار منتخب معرفی شدند.

 

این فعال رسانه ای، محورهای هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان را جهش تولید، امیدآفرینی، ظرفیت های کشاورزی استان، حقوق شهروندی، بصیرت و دشمن شناسی، آسیب‌های احتماعی، بیانیه گام دوم، کمک مومنانه، مدافعان سلامت و شهدای رسانه ای، سبک زندگی، فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی، ذکر کرد.

دبیر چهارمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر فارس ضمن بیان اینکه متاسفانه بخاطر وضعیت قرمز و شرایط خاص کرونایی استان، امکان برگزاری جلسه حضوری اختتامیه در دهه فجر امسال محقق نشد، هدف از برگزاری جشنواره ابوذر را شناسایی، ایجاد انگیزه، شور و نشاط در اصحاب رسانه عنوان کرد.

شیشه گر با اشاره به اینکه استان فارس فعالیت های بسیار خوب رسانه ای در تمام حوزه ها دارد، گفت: در جشنواره امسال هر فرد می‌توانست در سه بخش و در هر بخش حداکثر سه اثر را برای شرکت در جشنواره ارسال کند که از بین آثار ارسالی خانم مریم مرادی، فاطمه حبیبی و سعیدرضا امیرآبادی عناوین اول تا سوم بخش گزارش تحلیلی را از آن خود کردند در این بخش آقای محسن نیدانی نیز حائز عنوان شایسته تقدیر شد. همچنین دربخش گزارش خبری نیز زهرا علی اکبری برگزیده اول، فریبا غلامی برگزیده دوم و خانم ها زهرا زارع‌پور و زهرا فخیم زاده عنوان مشترکاً عنوان سوم را کسب کردند.ضمن اینکه در این بخش خانم فاطمه اسدزاده و زینب برزگر شایسته تقدیر شدند.

وی افزود: در بخش تیتر سعیدرضا امیرآبادی با تیتر “سرنوشت مرغ ها در انتظار گوسفندان” عنوان نخست، زهرا زارع‌پور با تیتر “آزمایش در آزمایش خصوصی‌سازی مردود شد” عنوان دوم و محمدامین افشارپور با تیتر “شیرازگردی ویروس با اتوبوس” شایسته تقدیر و در بخش مقاله و یادداشت آقای محمد عسلی برگزیده اول، سید علی اصغر موسوی و ابراهیم عباسی برگزیده دوم ، آقای احمدرضا سهرابی برگزیده سوم، همچنین خانم زهرا حیدری به عنوان شایسته تقدیر به عنوان نفرات برگزیده جشنواره امسال انتخاب شدند.

 

دبیر سومین و چهارمین دوره جشنواره رسانه ای ابوذر اضافه کرد: در بخش مصاحبه نیز فاطمه ایزدی برگزیده اول، آقای جلال الدین عرفانی برگزیده دوم، راضیه نجار نفر سوم و همچنین آقای حسین حسن پور به عنوان شایسته تقدیر برگزیده شدند.

وی در ادامه افزود: در بخش خبر آقایان محمد امین افشار پور نفر اول، محسن تورع نفر دوم و سرکار خانم لیلا غضنفری نیز به عنوان برگزیده سوم انتخاب شدند. همچنین آقای محمد جلالی نیز شایسته تقدیر شد.

این فعال رسانه ای تصریح کرد: آقایان امین برنجکار برگزیده اول، امین فایضی و امیر صادقیان برگزیدگان دوم، رضا قادری و سهیلا ستایش برگزیدگان سوم و احمدرضا مداح ، محمدحسین نیک پور و خانم شیوا عطاران به عنوان شایسته تقدیر بخش عکس چهارمین جشنواره ابوذر فارس انتخاب شدند.

ابراهیم شیشه گر با بیان اینکه در بخش «کاریکاتور»، «موشن گرافیک»، صفحه آرایی به علت به حد نصاب نرسیدن اثار، برگزیده ای نداشتیم افزود: در بخش “خبر جریان ساز” آقای سعید پرویزی از خبرگزاری صدا و سیما بخاطر گزارش های متعدد تاثیرگذار و جریان ساز و آقای علی فتحی فرد از بسیج رسانه مرودشت بخاطر پیگیری جدی مطالبات مردمی در رسانه نیز به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی شدند.

 

دبیر هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان فارس افزود: در برنامه امسال همچنین برنامه تجلیل از پیشکسوت رسانه‌ ای استان جناب آقای سیروس خلیقی به پاس یک عمر فعالیت رسانه ای مستمر و گرامیداشت مرحوم سید حجت اله موسوی تصویربردار باشگاه خبرنگاران جوان شیراز برگزار شد.

وی با بیان اینکه آثار منتخبین استان فارس به مرحله کشوری ارسال می‌شود، ابراز امیدواری کرد که در مرحله کشوری این جشنواره شاهد رتبه‌های برتر از استان فارس باشیم.

شیشه گر با اشاره به اینکه استان فارس فعالیت های بسیار خوب رسانه ای در تمام حوزه ها دارد، گفت: در جشنواره امسال هر فرد می‌توانست در سه بخش و در هر بخش حداکثر سه اثر را برای شرکت در جشنواره ارسال کند که از بین آثار ارسالی خانم مریم مرادی، فاطمه حبیبی و سعیدرضا امیرآبادی عناوین اول تا سوم بخش گزارش تحلیلی را از آن خود کردند در این بخش آقای محسن نیدانی و خانم سمیه انصاری فرد نیز حائز عنوان شایسته تقدیر شد.

همچنین در بخش فیلم خبری آقای سعید پرویزی، صیاد جوکار و مریم رضایی عناوین اول تا سوم این بخش را کسب کردند و آقایان اکبر بانشی و محمد حسین چاره جو نیز شایسته تقدیر شدند.

/پایان متن/