وزیر کشاورزی برزیل به همراه سفیر این کشور و هیأت همراه متشکل از تجار و بازرگانان برزیلی وارد شیراز شدند که مورد استقبال و خوش‌آمد‌گویی رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ایران و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرکار به نقل از دفتر نماینده مجلس، محمدجواد عسکری، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، خاک، منابع طبیعی و محیط‌زیست‌ مجلس شورای اسلامی در رابطه با سفر ۳ روزه هیات برزیلی به ایران و شهر شیراز به خبرنگاران، گفت: هدف از انجام این سفر افزایش تراز تجاری ایران و برزیل با توجه به قابلیت‌های محصولات کشاورزی تولیدی و فرآوری شده هر دو کشور است.

عسکری در رابطه با برنامه‌های اصلی سفر هیات برزیلی به شیراز، بیان کرد: بازدید از پتروشیمی شیراز، دیدار با تجار و بازرگانان ایرانی، دیدار با مقامات دولتی در استان فارس و همچنین بازدید از جاذبه‌های میراث فرهنگی و گردشگری نظیر تخت‌جمشید و حافظ و سعدی از اهم برنامه‌های حضور وزیر کشاورزی برزیل، سفیر این کشور و هیأت همراه و بازرگانان برزیلی در شیراز خواهد بود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: صادرات محصولات پتروشیمی نظیر کودهای شیمیایی و محصولات فرآوری شده کشاورزی و همچنین تامین نهاده‌های دامی از اهداف اصلی این مذاکرات خواهد بود که منجر به افزایش تراز تجاری ما خواهد شد.

/پایان متن/