عضو شورای شهر شیراز گفت: بودجه ارائه شده از سوی شهرداری به هیچ عنوان برای پروژه‌های کلان، این شهر راضی‌کننده نیست و بیشتر مناسب برای پروژه‌های خرد و کم اثر است در حالی که توقع مردم از جریان انقلابی این است که به پروژه‌های مهم و تاثیرگذار بپردازد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرکار، علیرضا اسکندری رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز در گفت و گو با خبرنگار عصرکار در خصوص لایحه بودجه ۱۴٠۱ شهرداری شیراز، گفت: بودجه ارائه شده از سوی شهرداری به هیچ عنوان برای پروژه‌های کلان، این شهر راضی‌کننده نیست و بیشتر مناسب برای پروژه‌های خرد و کم اثر است در حالی که توقع مردم از جریان انقلابی این است که به پروژه‌های مهم و تاثیرگذار بپردازد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز با بیان اینکه شهرداری باید لایحه بودجه را اصلاح کند، افزود: شهر شیراز در مسیر توسعه است و انتظار این است که پروژه‌ها براساس این توسعه و این مسیر تعریف شود.

اسکندری تاکید کرد: وظیفه ما این است که با توجه به توسعه کلان آینده شهر شیراز پروژه‌هایی تعریف کنیم تا از مردم گره‌گشایی کند نه اینکه فقط باید اقداماتی انجام داد که آنی و کوتاه مدت باشد.

وی با بیان اینکه برای اهمیت موضوع عمران و دغدغه مردم تمام پروژه‌های ارسالی از سوی شهرداری را مطالعه و ۲ هزار ریز پروژه را بررسی کردم، افزود: دلیل اعتراضم به این بودجه این است که پروژه‌های کلان و موثر که رفاه مردم در سال‌های آتی را رقم بزند و مشکلات مردم را حل کند، جایگاه مناسبی در لایحه ارسالی ندارد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز تصریح کرد: امانتدار مردم در تصویب بودجه هستیم فلذا در سال نخست ریل‌گذاری عمرانی این دوره شورا مشخص می‌شود و بایستی در سال اول شورا پروژه ها را تعریف کرد تا در پایان دوره به بهره برداری برسند و دلیل این اندازه حساسیت و ریزبینی همین مسئله است.

 

/پایان متن/