جلسه‌ای با حضور مهندس فرخ زاده رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت و شهردار منطقه ۸، قائم مقام شهردار منطقه و معاونین شهردار در بافت تاریخی مجموعه زندیه برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرکار به نقل از روابط عمومی شورای شهر، جلسه‌ای با حضور محمد فرخ زاده رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت و شهردار منطقه ۸، قائم مقام شهردار منطقه و معاونین شهردار در بافت تاریخی مجموعه زندیه برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا گزارشی از شرایط موجود و فعالیت‌های انجام شده در منطقه تاریخی و محور زندیه ارائه گردید.
فرخ زاده ضمن تشکر از اقدامات همکاران در شهرداری منطقه هشت، توجه به بافت های تاریخی و توجه به اقتصاد و اشتغال این میراث ارزشمند را یکی از مهمترین اولویت های کاری شهرداری منطقه هشت دانست و بیان کرد:
حفظ و صیانت از امانت گذشتگان سالیان دور و سند هویت مردم فهیم شیراز وظیفه دست‌اندرکاران این منطقه را مضاعف می کند.

وی افزود اخیرا دیدگاههای مخرب و‌ خطرناکی در خصوص ناکارآمد نشان دادن فعالیتهای در حال انجام در بافت و تخریب و سنگ اندازی در مسیر رونق اقتصادی و سرمایه گذاران در حوزه گردشگری و زیارت به بهانه های مختلف در حال شکل گیری است که بایستی مراقب اندیشه های برگرفته از مکاتیب شرقی و غربی همانند سوسیالیسم و کمونیسم با پوسته ای ظاهر فریب بود.

اکثریت قریب به اتفاق سرمایه گذاران به عنوان محرک های و بازوهای اجرایی اقتصاد در کنار دولت، برای رسیدن به نقطه مطلوب اقتصادی زحمات متعددی را از طفولیت تا بزرگسالی متحمل شده اند و معرفی آنها به عنوان مرفهین بدون دغدغه، افراد برخوردار و‌ کم توجه به قشر ضعیف، کم توجه به دغدغه های دینی و فرهنگی و… برازنده یک نظام عدالت محور و پویا نیست. دو قشر بازاریان و هیات های مذهبی در تمام برهه های گذشته در کنار دولت و ملت بوده و نقش موثری را ایفا نموده اند.

مقام معظم رهبری در حمایت از کار تلاش مضاعف، اشتغال مولد و فعالیت های اقتصادی و معیشتی چندین سال را با این عناوین نامگذاری نموده‌اند و در محقق نمودن اقتصاد بدون نفت، بزرگترین راه برون رفت را گردشگری ذکر نمودند.

ایشان تأکید داشتند، توجه و تمرکز بر صنعت گردشگری، استان فارس و شهر شیراز را از همه‌ معونه ها بی نیاز خواهد کرد.

فرخ زاده در ادامه افزود: زیست بوم محله محور و زنده نگه داری در کنار ارائه خدمات مطلوب و توجه ویژه به ساکنین بافت باعث بالا رفتن رضایتمندی و افزایش حس تعلق و همکاری و در نتیجه رونق بخشیدن به این میراث ارزشمند به عنوان عنصر دوم و در هم تنیده توجه به فعالیتهای اقتصادی و حمایت از سرمایه گذاری در بافت تاریخی می‌باشد.

فرخ زاده بازسازی و مرمت اصولی بافت تاریخی را یک مهم دانست و بیان کرد:
با حفظ، بازسازی، مرمت و رونق بافت های تاریخی ناهنجاری اجتماعی و فرهنگی موجود با حضور گردشگران، زائرین‌ و‌ مجاورین در این بافت ها به حداقل رسیده و یک ظرفیت بی نظیر و خاطره انگیز برای مردم شهر و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی ایجاد خواهد شد.

در نهایت  فرخ زاده از فعالیت‌های انجام شده در محور زندیه، اطراف ارگ کریم خان زند و مسیرهای دسترسی به پروژه های در حال اجرا بازدید و بر تسریع در روند اجرای پروژه ها با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و اتمام آنها تاکید کردند.

 

/پایان متن/