نماینده اسبق مردم فسا در مجلس شورای اسلامی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یادداشتی در خصوص سفر رئیس جمهور و رئیس مجلس گفت: فکر می‌کنم سفر آقای رئیسی و قبل از آن سفر آقای قالیباف به روسیه یکی از ضعیف‌ترین تحرکات سیاست خارجی ایران به دلایل مختلف بوده است.

هدایت‌الله آقایی، نماینده اسبق مردم فسا در مجلس شورای اسلامی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یادداشتی در خصوص سفر رئیس جمهور و رئیس مجلس گفت: فکر می‌کنم سفر آقای رئیسی و قبل از آن سفر آقای قالیباف به روسیه یکی از ضعیف‌ترین تحرکات سیاست خارجی ایران به دلایل مختلف بوده است.

در متن این یادداشت آمده است:

چرا ما باید انرژی‌مان را زیر پای خودمان حبس کنیم اما روسیه چنین کاری را انجام نمی‌دهد و حاضر نیست درآمد ۱۴۰ الی ۱۵۰ میلیارد دلاری صادرات گازش را به اروپا به خاطر روابطش با ایران قربانی کند.
نمی‌دانم چرا دولت‌مردان و کسانی که سیاست خارجی را رقم می‌زنند مسائل را با جزئیاتش مشاهده نمی‌کنند و نمی بینند که روس‌ها حاضر نیستند به خاطر منافع شان یک قدم به نفع ما حرکت کنند؟ 

معتقدم رفتن آقای رئیسی در این شرایط به روسیه آن هم با این وضعیت استقبال و بدون دستور کار مشخص، دستاورد چندانی برای ما نداشت و از آن‌هایی هم که در گذشته بوده است چیزی حاصل نکرده‌ایم. به طور مثال با خوشحالی اعلام کردند ما به عضویت پیمان شانگهای درآمده‌ایم اما بعداً مشاهده کردیم که فقط به عنوان عضو ناظر در آنجا هستیم!
آقایان به مشکلات داخلی مردم بپردازند و برای مسائل بیرونی به این شکل وقت نگذارند.

/پایان متن/

  • منبع خبر : خبرگزاری ایلنا