معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان فارس در ارائه گزارش عملکرد بازرسان در دی ماه سال ۱۴۰۰ به جدیت این دستگاه در برخورد با فساد و تخلفات موجود در بازار تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرکار به نقل از روابط عمومی سازمان صمت، معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان فارس در ارائه گزارش عملکرد بازرسان در دی ماه سال ۱۴۰۰ به جدیت این دستگاه در برخورد با فساد و تخلفات موجود در بازار تاکید کرد.

مهدی حسنی، معاون بازرسی سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان فارس در ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ با بیان اینکه بازدیدهای قابل توجهی در ماه جاری از بنگاه‌های اقتصادی توسط بازرسان به عمل آمده است، مطرح کرد: در دی‌ماه سال جاری از ۸۲۷۱ واحد که ۷۳۳ واحد متخلف شناسائی و تحت عناوین گرانفروشی، عدم درج قیت، احتکار، عرضه خارج از شبکه و … با ارزش ریالی بیش از ۵۰ میلیارد ریال به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی افزود: عمده تخلفات مکشوفه شامل عدم درج قیمت ۳۴۴ تخلف گرانفروشی ۱۷۵ تخلف بوده است.

معاون بازرسی سازمان صمت فارس تصریح کرد: در دی ماه سال جاری ۵۲۲ مورد گشت مشترک با ارگان‌های مختلف از جمله اداره‌کل تعزیرات حکومتی اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی برگزار شد که منجر به کشف ۱۶۷ مورد تخلف گردیده است.

وی گفت: در بخش مواد غذایی تعداد ۲۳۴۷ مورد بازرسی صورت پذیرفته که ۳۷۸ مورد تخلف کشف و با تشکیل برگ گزارش بازرسی به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شد.

حسنی اظهار داشت: در بخش لوازم خانگی ۷۰ مورد بازرسی انجام شده که ۳۱ مورد تخلف ثبت گردیده است. در خصوص منسوجات، پوشاک و کیف و کفش نیز ۴۰۲ واحد بازرسی شده که ۱۲۲ تخلف ثبت و به اداره کل تعزیرات ارسال گردیده است. در بخش مصالح ساختمانی نیز از ۱۳۹ واحد بازرسی شده ۱۰ مورد تخلف ثبت و به تعزیرات ارسال گردیده است. در خصوص نانوائی‌ها ۱۰۱ مورد تخلف، میوه و صیفی‌جات ۱۰۸ موردتخلف، مواد پروتئینی ۲۶ مورد تخلف نیز کشف گردیده است.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: در دی ماه سال جاری در بخش قاچاق ۷ صورت‌جلسه کشف کالای قاچاق به ارزش بیش از ۳ میلیارد ریال تنظیم و به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال گردید. عمده کالاهای مکشوفه در زمینه آجیل و خشکبار کیف و کفش و پوشاک بوده است.

/پایان متن/