مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: هفتمین دوره از برگزاری مسابقات المپیاد رویش، با حضور بیش از ۷٠ هزار دانش‌آموز آغاز شد و برگزیدگان به مرحله منطقه و ناحیه راه یافتند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد‌خلیل عسکری در آیین برگزاری هفتمین دوره المپیاد استانی بازی‌های فکری سرگرمی رویش دانش آموزی در شیراز گفت: آنچه کاملا در این مسابقات مشهود است، بحث عدالت تربیتی است که به‌خوبی حس می‌شود به‌طوری که دانش‌آموزان از دورترین و محروم‌ترین نقاط نیز در این مسابقات شرکت کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: هفتمین دوره از برگزاری مسابقات المپیاد رویش، با حضور بیش از ۷٠ هزار دانش‌آموز آغاز شد و برگزیدگان به مرحله منطقه و ناحیه راه یافتند.

عسکری گفت: اکنون در مرحله استانی این دوره از رقابت‌ها شاهد حضور نزدیک به یک هزار و ۸٠٠ دانش‌آموز از تمام مقاطع و از سراسر استان فارس هستیم.

به گفته مدیر کل آموزش و پرورش فارس، در سال گذشته ۲۷ منطقه از استان در این المپیاد حضور داشته‌اند که این‌ آمار امسال به ۴۳ منطقه رسیده است و این امر بیانگر ظرفیت فضای مجازی و رشد و محبوبیت مسابقات رویش در بین دانش‌آموزان است.

وی ادامه داد: مهارت‌آموزی یکی از اولویت‌های سند تحول بنیادین است که مهارت اجتماعی، مهارت ارتباطی و مهارت زندگی را در برمی‌گیرد و المپیاد بازی‌های فکری و سرگرمی رویش به معنای واقعی توانسته این مهارت‌ها در بین دانش‌آموزان نهادینه کند و ۴ ساحت از ۶ ساحت تربیتی را به نحو احسن عملیاتی می‌کند.

عسکری بیان کرد: المپیاد رویش و تلاش دست‌اندرکاران آن ثابت کرد که فضای مجازی تهدید نیست و می‌تواند یک فرصت بسیار عالی باشد تا با برنامه‌ریزی‌های مناسب، فضای مجازی را در خدمت علم و دانش قرار دهیم و در زیر اهداف سند تحول بنیادین فعالیت‌ها را پیش ببریم.

گفتنی است بیش از ۹۶٠ نفر دانش‌آموز دختر از تمام مقاطع در هفتمین دوره المپیاد استانی بازی های فکری سرگرمی رویش روز گذشته در رشته های اتللو، مکعب روبیک، جنگا، پنتاگو و لیوان چینی باهم به رقابت پرداختند و امروز در دومین روز از برگزاری این دوره از مسابقات بیش از ۷۸٠ دانش‌آموز پسر از سراسر استان فارس نیز به‌صورت تماس ویدئویی و آنلاین با هم به رقابت می‌پردازند.

/پایان متن/