ابراهیم عزیزی با تاکید بر حفظ بازارهای سنتی شیراز گفت: فرهنگ غنی ایرانی اسلامی، ارتباط بازار و مسجد و دیگر مناسبات فرهنگی در بازار های سنتی کاملا محسوس است و حفظ این بازارها در واقع حفظ فرهنگ و معماری اصیل کشور می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرکار به نقل از دفتر نماینده مجلس، با حضور نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، نشست مشترکی با مسوولان دستگاه‌های اجرایی جهت حل مشکلات بازار وکیل شیراز برگزار شد. در این نشست که شهردار منطقه ۸، مدیر برق شیراز، رییس کمیسیون عمران شورای شهرو مسوولان شرکت گاز، میراث فرهنگی، اوقاف و امور خیریه و یاوران شورای انقلاب بازار وکیل حضور داشتند، مسائل و مشکلات بازار توسط ابراهیم عزیزی و نمایندگان بازار مطرح شد.

ابراهیم عزیزی با تاکید بر حفظ بازارهای سنتی شیراز گفت: فرهنگ غنی ایرانی اسلامی، ارتباط بازار و مسجد و دیگر مناسبات فرهنگی در بازار های سنتی کاملا محسوس است و حفظ این بازارها در واقع حفظ فرهنگ و معماری اصیل کشور می باشد.

او با بیان اینکه باید مشکلات بازار را در عرصه های مختلف با هم افزایی همه دستگاهها حل کرد، افزود: واقعاً حیف است که این بازارها مورد کم مهری قرار گیرند؛ بازارهایی که هنوز در آن زندگی جریان داشته و داد و ستد انجام می شود.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این که ما شاهد تخریب بازارهای سنتی باشیم و هر روز بخشی از آن به دلیل عدم رسیدگی از بین برود، زیبنده شهر شیراز نیست، در حالی که می توان با کمک همدیگر نواقص و کاستی های این مکان ها را حل و فصل کرد.

در ادامه این نشست پس از بحث و تبادل نظر پیرامون مشکلات بازار، تصمیمات ذیل اتخاذ گردید:

• مقرر شد یک تیم مشترک از شهرداری منطقه، میراث فرهنگی، مخابرات، گاز، برق و نمایندگان بازار تشکیل تا از کانال تاسیساتی مشترک موجود در کف بازار بازدید نموده و مواردی که نیاز به اصلاح دارد را مشخص نمایند.

•مقرر شد اداره مخابرات یک تیم فنی به بازار اعزام کند تا نسبت به بررسی مشکلات سیم های مخابراتی و ساماندهی و انتقال آن به کانال تاسیسات مشترک اقدام نماید.

_مقرر شد تا ۱۵بهمن ماه شهرداری با همکاری میراث فرهنگی و سایر دستگاههای مرتبط طرح اجرایی و اصلاحی محور چاپارخانه تاورودی بازار وکیل(بست شهید فروردین) را تهیه و در نشستی مورد بررسی کارشناسی قرار دهند.

_مقرر شد در خصوص زمین پست بازار وکیل که در مجاورت مسجد حاج غنی قرار دارد، کمیسیون عمران شورای شهر تعیین تکلیف کند.

_مقرر شد اداره اوقاف نسبت به تامین ۵۰درصد هزینه سالانه پخت غذا برای فقرا در مسجد حاج غنی را تقبل نماید.

/پایان متن/