مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه خرید تضمینی گندم در ۲۱ استان کشور از مرز ۴ میلیون تُن عبور کرد، گفت: برای اولین بار در سال جاری، میزان خرید گندم از مدت زمان مشابه سال گذشته سبقت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار، سید سعید راد با اعلام خریداری ۴ میلیون و ۶ هزار تُن گندم تا ساعت ۷ صبح امروز، افزود: در سال جاری، ۳۷ هزار تُن گندم بیشتر از سال گذشته خریداری کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه ارزش گندم‌های خرید خریداری شده با قیمت هر کیلوگرم ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تا صبح امروز ۷۰ هزار و ۵۳۷ میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: از این مبلغ تاکنون، ۳۰ هزار و ۲۷۳ میلیارد تومان به حساب کشاورزان واریز شده و پرداخت مابقی مطالبات این عزیزان نیز در دست پیگیری و اقدام است.

راد با بیان اینکه فرایند خرید گندم در ۲۱ استان کشور آغاز شده و استان خوزستان با خرید یک میلیون و ۵۸۳ هزار تُن گندم در کشور پیشتاز است، تصریح کرد: پس از استان خوزستان، به ترتیب استان‌های گلستان با خرید ۷۹۶ هزار تُن، فارس با خرید ۳۸۸ هزار تُن، ایلام با خرید ۲۷۴ هزار تُن و کرمان با خرید ۲۲۵ هزار تُن گندم در رتبه‌های دوم تا پنجم خرید این محصول در کشور قرار دارند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه به ترتیب استان‌های گلستان با ۸۷ درصد، اصفهان با ۶۰ درصد و مازندران با ٣٠ رصد، بیشترین رشد خرید گندم را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌اند، خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۳ درصد مطالبات کشاورزان کشور پرداخت شده است كه این میزان در ۶ استان به ۶۸ تا ۸۰ درصد می‌رسد.

/پایان متن/