مدیر امور طیور و زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، تولید روزانه تخم مرغ در این استان را ۱۷۸ تن اعلام کرد و از آمادگی برای افزایش تولید آن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، رضا فزونی گفت: این میزان تولید تخم مرغ ۶ درصد بالاتر از سطح ابلاغ شده از طرف وزارت جهاد کشاورزی است.
این مقام مسئول بیان کرد: در حال حاضر ۷۲ واحد فعال در استان فارس به تولید تخم مرغ مشغول هستند که تولید سالانه آنها به بیش از ۶۵ هزار تن می رسد.
فزونی تصریح کرد: این افزایش تولید با اجرای طرح هایی مانند بازچرخانی آب در واحدهای تولید تخم مرغ، تجهیز و نوسازی واحدهای نگهداری مرغ تخم گذار و همچنین فعال شدن واحد‌های راکد و نیمه راکد استان فارس حاصل شده است.
مدیر طیور و زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، گفت: این میزان محصول تولیدی از ۶ میلیون قطعه مرغ تخمگذار در سراسر استان به دست می آید که امید می رود امسال با ادامه برنامه ها و اقداماتی که در سال گذشته انجام شده و با افزایش تعداد زنجیره های تولید و بهبود نحوه مدیریت توزیع نهاده طیور به ظرفیت‌های بالاتری در تولید این پروتئین ارزشمند دست یابیم.

/پایان متن/