گزارش اختصاصی عصر کار در فرآیند شکل‌گیری دولت چهاردهم حکایت از روزهای حساس و فرصت‌آفرین در پی دارد که برای دستیابی و صیانت از منافع ملی بایستی با تدبیر و تعامل با قوای حاکمیتی به ویژه پارلمان ملی در چینش کابینه و انتخاب مدیران ارشد ملی و محلی هوشمندانه عمل کرد؛ روندی که اگر با نگاه یک‌سویه نسبت به تغییر و تحولات همراه باشد به جای قرارگیری در آزادراه پیشرفت ممکن است به نتایجی چون بن‌بست سیاسی و انحرافات دیگر منتج شود.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار پس از انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان رئیس‌جمهور جدید ایران اکنون در بسیاری از محافل و جلسات از سوی فعالان سیاسی‌اجتماعی نسبت به معرفی و ایجاد لابی برای شخصیت‌های مدیریتی کشور و استان‌ها اقداماتی در حال انجام است که نتیجه آن پس از مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس قوه مجریه به طور مستمر مشخص خواهد شد.

انتخابات دوره چهاردهم ریاست‌جمهوری هر یک از جناح‌ها توانستند نامزد مورد حمایت خود را جامعه معرفی نمایند در یک رقابت دو مرحله‌ای با بیش از ۱۶ میلیون رای در سراسر کشور دکتر پزشکیان توانست منتخب جدید ملت ایران بشود و به عنوان نماینده جبهه اصلاحات آغازگر فصل جدیدی از خدمت با تغییرات لازم مدیریتی در ادامه باشد.

به گزارش عصر کار یکی از وظایف اصلی دولت‌ها اجرای قانون و برنامه‌های توسعه‌ای کلان کشور است که نامزد جبهه اصلاحات که اکنون رئیس دولت چهاردهم شده است مدام در مناظره‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی به آن تاکید می‌کرد.

سوابق مدیریتی پزشکیان در سطح ملی مربوط به تصدی وزارت بهداشت و درمان در دولت اصلاحات است که از دیگر تجربه کاری وی به ۵ دوره نمایندگی در مجلس می‌توان اشاره داشت که این بیانگر نگاه جدی منتخب ملت به عنوان مجری قانون در ایجاد تعامل با پارلمان ملی است.

بر اساس این گزارش باید دید در روزها و هفته‌ها و ماه‌های آتی شرایط سیاسی کشور زمینه‌ساز چه تصمیماتی برای رئیس‌جمهور جدید خواهد شد که بتوان با کشیدن تندروها و رادیکال‌ها در هر دو جناح و با انسجام و تعامل قوای سه‌گانه و حاکمیت در فرآیند مدیریتی این مرز و بوم شاهد عملکرد و کارایی باشیم.

/پایان متن/