گزارش اختصاصی عصر کار از شروع تشکیل کابینه جدید دولت چهاردهم و چینش سیاسی مدیران ارشد در سطح ملی و استانی با مشارکت نخبگان عرصه سیاست و مردم که در این راستا می‌تواند بستر توسعه ملی و موفقیت قوه مجریه را فراهم و تضمین نماید؛ دولتی که با حمایت جبهه اصلاحات منتخب مردم ایران شد تا بتواند با تغییر در برخی از سیاست‌ها و بکارگیری راهبردهای موفقیت‌آمیز و جدید در نظام مدیریتی کشور نقشی باشکوه و متاثر از منافع ملی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار با انتخاب نهمین رئیس‌جمهور ایران بسیاری از فعالان سیاسی و همراهان دولت و حتی دیگر شخصيت‌های مردمی و تأثیرگذار در تکاپوی تشکیل کابینه جدید دولت شده‌اند که برآیند آن در سطح کلان به انتخاب معاونین، وزرا و استانداران منتج خواهد شد.
مسعود پزشکیان منتخب ملت ایران که توانست در یک رقابت چالشی از ۵ نامزد دیگر در دو مرحله به پیروزی برسد پس از مراسم تنفیذ از سوی مقام معظم رهبری، رئیس دیوان عالی کشور و اعضای شورای نگهبان و همچنین تحلیف در مجلس شورای اسلامی موظف است بر اساس قانون اساسی در مدت زمان مشخص نسبت به معرفی کابینه خود به نمایندگان مردم در قوه مقننه اقدام نماید که با بررسی‌های به عمل آمده فرآیند ارائه پیشنهادات مربوط به انتخاب مدیران ملی به رئیس‌جمهور جدید آغاز شده است.
بر اساس این گزارش خبری با شروع انتخابات دوره چهاردهم ریاست‌جمهوری برخی از شخصیت‌های فارس از جمله سیدمحمود علوی، ابراهیم انصاری‌لاری، بهیار سلیمانی، محمدجواد آذری‌جهرمی و دیگر شخصيت‌های مطرح جبهه اصلاحات توانستند با همراهی نزدیک به نامزد انتخاباتی مورد تایید اصلاح‌طلبان در فرآیند انتخاب رئیس‌جمهور نقش‌آفرین باشند که در حال حاضر باید دید سهم منابع انسانی شخصيت‌های مدیریتی جنوب کشور و این استان در دولت چهاردهم به چه نتیجه‌ای خواهد رسید. همچنین با مشخص شدن وزیر کشور و آغاز انتصابات به مربوط به نمایندگان عالی دولت در استان‌ها باید دید که کدام شخصیت اصلح که این روزها از افراد مختلف از جمله الف‌الف نام برده می‌شود خواهد توانست سکاندار جدید فارس برای خدمت به مردم بشود.
رسانه عصر کار در ادامه از اقدامات فعالان سیاسی، نظرات کارشناسان و کنش‌گران اجتماعی با هدف ایجاد بستر همکاری و مشارکت مردم در انتصابات و انتخاب مدیران به طور مستمر مطالب خبری را منتشر خواهد کرد.
/پایان متن/