شهردار شیراز با تصریح بر ضرورت نقش دیپلماسی شهری گفت: شهرداری این کلان‌شهر ضمن تأکید بر گسترش ارتباط دوجانبه با سایر شهرهای جهان در قالب خواهرخواندگی و تفاهم‌نامه‌های همکاری، اولویت بیشتری برای حضور فعال در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی و تقویت ارتباطات شبکه‌ای قائل است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی در یک‌صد و پنجاه و نهمین جلسه عادی صحن علنی شورای شیراز با ارائه گزارشی از حضور در اجلاس سران شهری در سائوپائولو اظهار کرد: با توجه به عضویت شهرداری شیراز در هیئت‌مدیره مترو پلیس، در این اجلاس حضور پیدا کردیم.

وی به‌ضرورت نقش دیپلماسی شهری اشاره و تصریح کرد: ظهور شهرهای جهانی، شهری شدن جهان و ایفای نقش شهرها در تحولات بین‌المللی به‌عنوان کانون نوآوری و تولید ثروت، دیپلماسی شهری را به یک ضرورت تبدیل کرده است.

شهردار شیراز با تأکید بر این نکته که دیپلماسی شهری تأمین‌کننده بسیاری از منافع مردم و شهرها محسوب می‌شود، افزود: شهرداری شیراز ضمن تأکید بر گسترش ارتباطات دوجانبه با سایر شهرهای جهان در قالب خواهرخواندگی و تفاهم‌نامه‌های همکاری، اولویت بیشتری برای حضور فعال در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی و تقویت ارتباطات شبکه‌ای قائل است.

اسدی اضافه کرد: در اجلاس سران شهری بیش از ۱۵۰۰ مدیر شهری از ۹۶ کشور جهان شرکت کردند.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از این اجلاس به نقش حکومت‌های محلی برای اقدامات زیست‌محیطی با موضوع پایداری و تاب‌آوری شهری اختصاص داشت.

شهردار شیراز عنوان کرد: یکی دیگر از بخش‌های دیگر اجلاس نشست U20 يا همان شاخه شهری مرتبط با گروه ۲۰ بود.

اسدی با اشاره به ارتباط شیراز و عضویت آن در مترو پلیس از سال ۸۶، گفت: شیراز عضو هیئت‌مدیره مترو پلیس و تنها کلان‌شهر آسیایی عضو کمیته تدوین برنامه سه‌ساله مترو پلیس است.

وی اعلام کرد: مطالبه گری و کنشگری شهرداری شیراز در خصوص موضوع غزه و واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی در این اجلاس نیز موردتوجه قرار گرفت.

شهردار شیراز ادامه داد: در این اجلاس علاوه بر تشریح اقدامات شش ماه گذشته مترو پلیس، سه شهر دیگر عضو هیئت مترو پلیس شدند.

اسدی بابیان اینکه عضویت در مترو پلیس برای شهرهای بزرگ یک برند محسوب می‌شود، دیدار با شهردار سائوپائولو، شهردار داکار و دبیر کل مترو پلیس در حاشیه اجلاس را از سایر برنامه‌های هیئت اعزامی برشمرد.

/پایان متن/