رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: از ۲۳۲ هزار هکتار مزارع گندم در این استان تاکنون ۸۱۵ هزار تن گندم برداشت شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مجتبی دهقان‌پور بیان کرد: کار برداشت گندم در استان از نیمه فروردین ماه در شهرستان های جنوبی آغاز شد و در شهریور ماه در استان های شمالی فارس به پایان می‌رسد.
به گفته وی؛ در سال زراعی جاری ۴۳۴ هزار هکتار از مزارع استان فارس به کشت گندم آبی و دیم اختصاص یافته است و تعداد ۱۵۰۰ دستگاه کمباین در سراسر استان فارس کار برداشت گندم را بر عهده دارند.
دهقان پور تصریح کرد: حجم خرید گندم تولیدی در استان فارس از ۸۱۵ هزار تن عبور کرده و پیش بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت بیش از یک میلیون تن گندم تولید و بیش از ۷۵۰ هزار تن آن تحویل مراکز خرید شود.
این مقام مسئول، تصریح کرد: این میزان گندم تولیدی از ۱۹۳ هزار هکتار زمین‌های آبی و ۳۹ هزار هکتار اراضی دیم برداشت شده است.
دهقان پور افزود: تاکنون ۶۸۳ هزار تن گندم مازاد بر مصرف و نیاز کشاورزان در فارس، به صورت تضمینی توسط مراکز خرید و به قیمت هر کیلوگرم ۱۷۵ هزار ریال خریداری شده است.
او با اشاره به اینکه برداشت گندم در حوزه جنوبی فارس پایان یافته، اضافه کرد: در حال حاضر برداشت گندم در مرکز استان در حال انجام است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تاکید کرد: انتظار می رود گندم خریداری شده از بخش خصوصی و تشکل‌ها در سامانه خرید دولت ثبت شود تا آمار دقیق تری از میزان تولید این محصول در فارس اعلام شود.

/پایان متن/