رئیس‌کل دیوان محاسبات کشور در بازدید از محل اسکان نوروزی باغ جنت گفت: به‌حق شایسته‌ کلان‌شهر شیراز است که در آن مجموعه شهرداری محوریت ستاد اجرایی خدمات سفر را داشته باشد و به‌طور مستقیم بر خدمت‌رسانی به هم‌میهنان عزیزمان نظارت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، رئیس‌کل دیوان محاسبات کشور از کمپ جنت شیراز بازدید کرد و از نزدیک در جریان اقدامات ستاد اجرایی و خدمات سفر شهرداری شیراز قرار گرفت.

سید احمدرضا دستغیب از فعالیت‌های مؤثر شهردار شیراز و حضور مستمر شهردار، معاونان و عوامل ستاد اجرایی خدمات سفر در روزهای تعطیل ابتدایی سال تقدیر کرد.

وی با اشاره به این‌که شهرداری شیراز محوریت ستاد اجرایی و خدمات سفر را در اختیار دارد، گفت: به‌حق شایسته‌ کلان‌شهر شیراز است که در آن مجموعه شهرداری محوریت ستاد اجرایی خدمات سفر را داشته باشد و به‌طور مستقیم بر خدمت‌رسانی به هم‌میهنان عزیزمان نظارت کند.

شهردار شیراز نیز ضمن خیرمقدم به رئیس‌کل دیوان محاسبات کشور گفت: به دلیل تقارن نوروز و ماه‌ رمضان خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی در قالب خدمات اسکان و افطاری به روزه‌داران انجام می‌شود.

محمدحسن اسدی گفت: از ابتدای تعطیلات تا سوم فروردین‌ماه، ۴۵۹ هزار نفر وارد استان فارس شده‌اند که از شب گذشته شاهد افزایش سفرها به شیراز بوده‌ایم و از این تعداد ۹۲ هزار نفر در کمپ‌های اسکان شهرداری شیراز استقراریافته‌اند و با توجه به بارش باران در این ایام با تلاش مجموعه مدیریت شهری هیچ مسافری در باران نمانده و همگی اسکان داده‌شده‌اند.

وی همچنین تأکید کرد: تمام تلاش مجموعه شهرداری شیراز، حفظ ایمنی و سلامت مسافران نوروزی و ترسیم یک تصویر خاطره‌انگیز از سفر به شیراز است.

این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز ادامه داد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با تمام توان برای حفظ سلامت و ایمنی مسافران نوروزی تلاش می‌کند و به‌عنوان‌مثال شب گذشته به کمک تجهیزات پیشرفته و دوربین‌های حرارتی، جان چهار مسافر نوروزی را نجات دادند که در چادر مسافرتی دچار گازگرفتگی شده بودند و تاکنون هیچ حادثه و تلفات جانی برای مسافران نوروزی نداشته‌ایم.

اسدی از راه‌اندازی بازارچه صنایع‌دستی درگذر حافظیه و عرضه تولیدات داخلی گفت که برخلاف سال‌های گذشته تنها تمرکز این بازارچه بر ارائه صنایع‌دستی است.

در این بازدید، معاون محیط ‌زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز نیز از راه‌اندازی ستاد‌های اسکان مسافران نوروزی در نقاط مختلف شیراز خبر داد.

روح‌الله خوشبخت تأکید کرد: ۵ کمپ ازجمله محل‌های اسکان جنت و زیباشهر و ۱۹ سالن‌ ورزشی شهرداری شیراز برای اقامت در اختیار مسافران نوروزی قرارگرفته است و اطلاع‌رسانی از طریق تبلیغات محیطی و فضای مجازی برای آگاهی مسافران از محل‌های اسکان انجام‌شده است.

معاون فرهنگی شهرداری شیراز هم یکی از اقدامات این معاونت را راه‌اندازی اتوبوس‌های گردشگری برای انتقال گردشگران به نقاط مختلف گردشگری شیراز دانست که موجب انتقال آسان مسافران در مسیرهای گردشگری و کاهش بار ترافیکی در مرکز شهر می‌شود.

محمدعلی چوبینی همچنین از راه‌اندازی ایستگاه‌های افطاری ساده در نقاط مختلف شهر شیراز خبر داد و گفت: توزیع بسته‌های افطاری به‌ویژه در ورودی مراکز درمانی و در میان همراهان بیماران انجام می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز نیز از راه‌اندازی هدایت هوشمند مسافرین از طریق سامانه‌۱۳۷ و ارائه خدمات متنوع از طریق این سامانه به مسافران نوروزی گفت.

رضا جاویدی تأکید کرد: این سامانه برای نخستین بار در شیراز راه‌اندازی شده است و می‌تواند الگویی برای دیگر شهرها باشد.

وی بیان کرد: مسافران نوروزی از طریق این سامانه می‌توانند به نشانی‌های مختلف ازجمله مراکز گردشگری، و خدماتی و تجاری دسترسی یابند.

/پایان متن/