محمدهادی ایمانیه: در سطح استان فارس این موضوع در حال پیگیری است تا یک مثلث گردشگری دیگر با استان های بوشهر و هرمزگان ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، محمد هادی ایمانیه چهارشنبه سیزدهم دی در آیین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس و چهاردهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی، اظهار کرد: استان فارس به معرفی احتیاج ندارد و استانی است که درحال حاضر از یک نقطه جغرافیایی آن تا نقطه دیگر بیش از ۳۰ درجه تفاوت دما وجود دارد .
وی افزود: فارس استانی است که در گردشگری و زیارت پس از دو شهر مشهد و قم در سطح کشور در رتبه سوم قرار دارد.
ایمانیه با بیان اینکه استان فارس، در گردشگری تاریخی و بناهای ثبت شده جهانی و ملی سهم بیشتری نسبت به سایر استان ها دارد، تصریح کرد: این استان همچنین در گردشگری طبیعی جاذبه های ارزشمندی همچون بارش برف در شهر سپیدان و آبشار های فصلی متعدد در هر منطقه دارد.
استاندار فارس با تاکید بر اینکه این استان و به ویژه شهر شیراز در حوزه گردشگری سلامت به عنوان شهر اول کشور مطرح است، اضافه کرد: این استان در قطب پزشکی و از چهار جنبه گردشگری استعداد و توان بالایی دارد و زیر ساخت های آن فراهم شده است.
وی خاطر نشان کرد: باید با توجه به ظرفیت هایی که در این استان وجود دارد و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری که گردشگری به تنهایی می تواند استان فارس را اداره کند، در جهت تحقق این شعار گام های بلند بر داشت.
استاندار فارس ادامه داد: استان فارس با داشتن ۳۷ شهرستان و بیش از ۱۲۰ شهر و بالغ بر ۴۰۰۰ هزار روستا بیشترین تعداد شهرستان و شهرهای کشور را دارد که این ظرفیت، فرصت های بی نظیری برای این استان در حوزه گردشگری فراهم آورده است.
ایمانیه با اشاره به جلسه برگزار شده با معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: با توجه به احیا مثلث گردشگری میان سه استان اصفهان، فارس و یزد ، در این زمینه تصمیماتی اتخاذ شد تا توسعه زیر ساخت های پروازی و ریلی استان ها در دستور کار باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس در این آیین نوید داد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده این وعده داده شده است که تا پایان سال‌جاری راه آهن اقلید یزد به بهره برداری برسد.
ایمانیه همچنین بر ایجاد یک شبکه اتوبوسرانی ویژه انتقال گردشگران داخلی و خارجی در مرکز سه استان اشاره کرد.
استاندار فارس تصریح کرد: در سطح استان این موضوع در حال پیگیری است تا یک مثلث گردشگری دیگر با استان های بوشهر و هرمزگان ایجاد کنیم.
ایمانیه همچنین با اشاره به دستور رییس جمهور مبنی بر احداث آزاد راه شیراز بوشهر، افزود: اجرای این پروژه یکی از موضوعات اصلی مورد درخواست استانداری فارس است. چرا که در توسعه گردشگری هر دو استان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
مشارکت بخش خصوصی و دولت در حوزه گردشگری دیگر موضوع مورد اشاره استاندار فارس بود، وی در این خصوص اضافه کرد: بر اساس وحدت مورد انتظاری که میان بخش خصوصی ‌و دولت وجود دارد انتظار داریم برای رونق گردشگری که لازمه کار است این مشارکت جدی تر باشد.
ایمانیه تاکید کرد: باید با مشارکت یکدیگر تلاش کنیم تا فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص توسعه گردشگری محقق شود.
وی اظهار کرد: فارس استانی است با بیش از ۸۰ تنوع در حوزه صنایع دستی و هزاران محل برای گردشگری؛ این دو ظرفیت، فرصت بی بدیلی برای استان است که شاید هیچ استانی بدین شکل در این چهار حوزه ظرفیت نداشته باشد.
استاندار فارس تصریح کرد: در احداث هتل ها سرمایه گذاران باید حرکت جدی تر داشته باشند و در این خصوص استانداری حمایت خواهد کرد و شهرداری نیز در حوزه گردشگری حمایت ویژه ای خواهد داشت.
حمایت از مراکز اقامتی بوم گردی ها، انتقال گردشگران، ایجاد دفاتر در کشورهای دیگر و‌ حضور سفیران ایرانی در کشورهای حوزه شش گانه خلیج فارس با توجه به تاکید وزیر امور خارجه و توسعه جدی تر زیر ساخت ها از دیگر موضوعات مورد اشاره استاندار فارس در این مراسم بود.
/پایان متن/