عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی فارس با تاکید بر اینکه رشد صنعت در فارس باید متناسب با سند آمایش استان باشد گفت: در سند آمایش سرزمین استان چشم انداز توسعه فارس با بهره گیری از توانمندی ها و فرصت های بخش صنعت مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، نوید ایزدپناه در جلسه کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی فارس که با حضور نمایندگان بخش خصوصی و فعالان حوزه صنعت استان و نمایندگان بخش دولتی در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: برنامه ریزی آمایش سرزمین توزیع متعادل فعالیت و منابع و ظرفیت های اقتصادی و اجتماعی متناسب با نیاز مناطق مختلف است بنابراین برنامه ریزی آمایشی به دنبال چیدمان متناسب منابع در گستره ملی و استانی است.
وی افزود: مواردی از جمله توسعه صنایع مزیت دار استان و رایزنی جهت جذب سرمایه‌گذار در حوزه های مزیت دار از اولویت های مهم این سند استانی است.
ایزدپناه با ارائه گزارش وضعیت صنعت در استان اظهارداشت: یکی از محدودیت های رشد صنعت در استان فارس تخصیص آب است و تخصیص آب به صنایع استان در سند آمایش شهرستانی مهمترین خواسته ما در این کمیسیون می باشد.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: از آنجا که تکمیل زنجیره ارزش در صنایع معدنی و فولادی و روش های مختلف مصرف آب بخش صنعت در سند آمایش شهرستان ضروری است، لذا تعریف منابع آب جهت تخصیص زمین مهم می باشد.
وی با ارائه توضیحاتی در خصوص شناسایی میزان مصرف آب در صنعت ادامه داد: بررسی انتظارات سند آمایش استان از میزان رشد صنعت در استان امری مهم و ضروری است ضمن اینکه ایجاد پالایشگاه و آلومینیوم اقدامی شایسته برای آینده روشن مسیر صنعتی استان خواهد بود که باید مورد توجه قرار گیرد.

/پایان متن/