استاندار فارس در جمع شهرداران و روسای شوراهای شهر استان، گفت: شوراها و شهرداری های استان با کاهش هزینه‌های صدور پروانه ساخت، روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان را تسهیل کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه، در جمع تعدادی از شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان در شیراز گفت: بخش عمده درآمد شهرداری ها متکی به درآمدهای حاصل از صدور مجوز و پروانه ساخت و ساز است و هرچه این کار رونق بیشتری داشته باشد قطعا درآمد بیشتری هم نصیب شهرداری ها خواهد شد.
وی ادامه داد: شهرداری ها اگر با سختگیری و مطالبه رقم های سنگین مانع از ساخت و ساز شوند هیچ درآمدی نخواهند داشت اما اگر شرایط را به گونه‌ای تسهیل و فراهم کنند که عده بیشتری از مردم ترغیب به ساخت و ساز شوند درآمد شهرداری ها نیز به همان نسبت افزایش خواهد یافت.
نماینده عالی دولت در فارس گفت: در برخی شهرهای استان شاهد هستیم که طرح نهضت مسکن به سرعت در حال پیش رفت است اما در برخی شهرها هم متقاضیان و شهروندان همچنان گرفتار شورا و شهرداری هستند.
دکتر ایمانیه، با اشاره به هدررفت ۴۰ درصد آب آشامیدنی به دلیل فرسودگی لوله ها و شبکه انتقال آب، افزود: این در حالی است که ما ۲۰ درصد با مشکل کمبود آب مواجه هستیم و با حل مشکل فرسودگی شبکه انتقال آب مشکل کمبود آب نیز حل خواهد شد.
وی ادامه داد: شرکت آبفا از شوراها یک تقاضا دارد و آن اینکه با افزایش تعرفه آب بها موافقت کنند و درآمدی که از محل این افزایش حاصل می شود نیز تحت نظارت شورا، شهرداری و شرکت آبفا صرف بازسازی شبکه های آب و فاضلاب همان شهر خواهد شد.
استاندار فارس اظهار کرد: یکی از مشکلات شهرهای ما مربوط به کمبود آب آشامیدنی است که با گسترش شهرها این مشکلات و کمبودها نیز بیشتر و بیشتر می شود و در چنین شرایطی شهرها نمی توانند توسعه یابند.
وی افزود: لذا ضرورت دارد که شوراها و شهرداری ها در جهت توسعه شهرها و رفع مشکل آب آشامیدنی شهروندان همکاری و کمک کنند.
استاندار فارس، با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به این استان گفت: انتظار است که مراکز شهرستان ها و شهرهایی که امکان حضور وزرا در آنجا وجود دارد آمادگی لازم را داشته باشند.
وی، همچنین از تمام اقشار و گروه های مردمی برای حضور در مراسم دیدار مردمی رئیس جمهور که بنا است در حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار شود دعوت کرد.
در این مراسم  از پلتفرم حمل و نقل ناوگان هوشمند و مجمع عالی حقوقی شهرداری های استان فارس رونمایی شد.
/پایان متن/