مترو شیراز با تصویب شورای اسلامی شهر شیراز تا بیستم مهرماه ویژه دانش آموزان و دانشجویان رایگان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، لایحه دو فوریتی شهرداری شیراز در خصوص رایگان کردن خدمات جابجایی مسافر مترو تا بیستم مهرماه جاری در یکصد و بیست‌ونهمین جلسه علنی ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز به تصویب رسید.
محمد حسن اسدی شهردار شیراز در این باره اظهار کرد: پیرو تقاضای دانش‌آموزان، دانشجویان و آموزش و پرورش در خصوص رایگان کردن خدمات جابجایی مسافر در هفته اول مهرماه و با عنایت به تقاضای مجدد شهروندان و سهولت رفت‌وآمد مقرر شد خدمات جابجایی مسافران مترو تا بیستم مهرماه به صورت رایگان ارائه شود.
در این جلسه همچنین لایحه دو فوریتی شهرداری شیراز، در خصوص انعقاد قرارداد خرید تعداد ۳۰۰ دستگاه اتوبوس دیزلی با حضور ۱۲ نفر از اعضای شورا بررسی شد.
بر اساس ماده واحده این طرح ضمن تصویب دوفوریت لایحه مذکور، به شهرداری شیراز اجازه داده شد به منظور نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و بهبود ترافیک درون‌شهری، نسبت به انعقاد قرارداد خرید تعداد ۳۰۰ دستگاه اتوبوس دیزلی با در نظر گرفتن صرفه و صلاح و با رعایت آئین‌نامه مالی و معاملاتی شهرداری از محل ردیف بودجه تأمین ناوگان حمل و نقل غیر ریلی اقدام کند.

/پایان متن/