در بافت تاریخی شیراز (عمارت نصیر نظام - هتل سنتی راد)، چهاردهمین دورهمی صمیمانه فرهنگوران و فرهیختگان فارس به بانوان کار‌آفرین و نخبه، تاثیرگذار و موفق شیرازی اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی عصر کار، سیدمحی‌الدین حسینی‌ارسنجانی در اینباره اظهار داشت: نشست بانوان کارآفرین و تاثیرگذار فارس در عمارت تاریخی نصیر نظام شیراز (بوتیک هتل راد) در محله اسحاق بیگ از محلات قدیمی بافت تاریخی شیراز برگزار و بانوان کار آفرین ضمن آشنایی با یکدیگر و اطلاع از قابلیتها و توانمندیهای هم در عرصه های گوناگون اقتصادی و فرهنگی و…بر آن شدند تا راهکارهای همدلی، تعاون و پیشبرد امور یکدیگر را بررسی و نسبت به مسائل پیش روی بانوان فعال در امور مختلف حساس و متعهد باشند.

در ابتدای این برنامه محمدرضا رفیعی‌راد، سرمایه‌گذار حوزه فرهنگی و مرمت کار بافت تاریخی شیراز ضمن خیر مقدم به مدعوین و بانوان گرامی هدف از برگزاری اینگونه جلسات را آشنایی هر چه بیشتر مردم با گذشته تاریخی شیراز و آشتی مردم و برگشت آنها به خانه های قدیمی و مرور خاطرات خوب گذشته و همچنین توجه و دقت نظر بیشتر عموم مردم به تاریخ و جغرافیای بافت ارزشمند و تاریخی شیراز بیان نمود و اظهار داشت: یکی از جمله دلایل برگزاری این چهارده جلسه از مجموعه دورهمی‌های رایگان شاهدان شیراز با رویکردی فرهنگی این است که به دور از کار مادی برای دل خودمان هم که شده کارهایی نو و تازه از جنس فرهنگ و ادب و هنر انجام دهیم.

وی گفت:در این مدت یعنی از خرداد ۱۴۰۲ تاکنون ماهیت کار ما بر این بوده و هست که از پیشکسوتان اصناف و اقشار مختلف دعوت کنیم تا به دور از مسئولان اداری به مرور خاطرات قدیمی پرداخته، رفاقت‌های سالیان دور و دراز را از طریق هم صحبتی با هم احیا کنند.

رفیعی افزود:خط قرمز ما هم سیاسی‌کاری و کار سیاسی کردن است و از این جهت دست همه کسانی را که با جان و دل برای فرهنگ شیراز تلاش میکنند و در اندیشه انجام امور فرهنگی در بافت تاریخی شیراز و شناخت، شناساندن و معرفی این گنج پربهای ۳۶۰ هکتاری ثبت ملی شده باشند را به گرمی میفشاریم.

گفتنیست در ادامه این نشست و دور همی صمیمانه بانوان کار آفرین شیرازی و مدعوین هتل سنتی راد (عمارت تاریخی نصیر نظام) در چهاردهمین برنامه دورهمی شاهدان شیراز یک به یک به معرفی اجمالی خود پرداخته و گزارشی کوتاه از نحوه فعالیتها و عملکردشان در حوزه های گوناگون کار و اشتغال و کار آفرینی و مشکلات پیش روی بانوان کارآفرین استان، ارائه و راهکارهایی برای بهبود حوزه کسب و کار زنان و بانوان کار آفرین مطرح نموده و بیان داشتند.

حضور برخی بانوان مسئول در ادارات و ارگانها و دفاتر چهره ها و شخصیتها در کنار بانوان کار آفرین شیراز و فارس موجب همدلی و بیان مسائل حوزه کاری با هم و احیای روح تعاون و مشارکت فکری و کار و تصمیمات جمعی شد.

/پایان متن/