مديرعامل شركت شهرک‌های صنعتی فارس از آغاز عمليات اجرايی طرح تعريض، بهسازی و آسفالت جاده دسترس شهرک صنعتی بزرگ شيراز خبرداد و گفت: اين طرح با هدف بهبود و روان‌سازی وضعيت ترافیک و ارتقای ايمنی جاده دسترسی به طول 3.5كيلومتر و با اعتباری افزون بر 20ميليارد تومان انجام می‌شود.

سيد مصطفی هاشمي در بازديد از اين پروژه و در جلسه با مشاور، پيمانكار و ناظران طرح با تاكيد بر در نظر گرفتن الزامات ايمني و ارتقاي كيفيت در عمليات اجرايي گفت: اين طرح با توجه به فرسایش آسفالت بخشي از مسير و وجود ترافیک در برخی ساعت ها و با هدف پیشگیری از بروز حوادث و سوانح رانندگی و تسهيل و روان سازي عبور و مرور و ترافيك و افزايش ظرفيت خودروهاي عبوري در اين جاده در دستور كار قرار گرفت.
وي با اشاره به اينكه باتوجه به استقرار طیف زیادی از صنایع مستقر در استان و نیز وجود واحدهای انبار ،توزیع و ذخیره مواد و غذایی و دارویی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز ،مسیر ورودی این شهرک صنعتی به عنوان شریان اصلی ارتباطی این شهرک صنعتی محسوب می شود و لزوم ساماندهی و رفع نواقص آن بعنوان یک اولویت ویژه مطرح شد گفت:اجراي اين طرح بر اساس مراحل مطالعاتي و بررسي هاي ميداني توسط مهندسين مشاور طرح ريزي شده است و تعريض مسير و ايجاد باند اضطراري از ويژگي هاي اجراي طرح است .
مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس افزود:بر اين اساس حدود ۱٫۸متر از هر سمت جاده كه در مجموع معادل ۱۱هزار و ۹۰۰متر مربع است به مساحت هر دو باند رفت و برگشت مسير افزوده مي شود.
هاشمي با بيان اينكه تقويت آسفالت با استفاده از روش ژئوگرید آسفالتی براي نخستين بار در سطح شهرك هاي صنعتي استان در اين طرح استفاده مي شود گفت:در روش ژئوگرید آسفالتی از الیاف شیشه یا پلی‌استر با پوشش پلیمر قیری استفاده می‌شود كه این روش مزايايي نظير تقویت و افزایش طول عمر روکش آسفالتی و كاهش مدت زمان اجراي پروژه را در بردارد.
وي با بيان اينكه در اين پروژه در سطح ۷۵هزار متر مربع عمليات آسفالت توپكاانجام مي شود گفت:علاوه برآن در بخشي از دو سمت محور لاين رفت و برگشت كه جهت تعريض در نظر گرفته شده عمليات بتن ريزي انجام خواهدشد.
مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس با اشاره به اهميت سرعت در انجام كار گفت:به منظور جلوگيري از ترافيك و اختلال در عبور و مرور وسايل نقليه و خودروها در اين مسير ،برنامه ريزي به نحوي انجام شده كه عمليات اجرايي در ساعت هاي كم تردد و نيز در شيفت شب انجام شود.
هاشمي افزود:اين پروژه در راستاي اجراي طرح تحول زيرساخت ها و نهضت آسفالت در شهرك صنعتي بزرگ شيراز بعنوان مهمترين قطب توليدي و صنعت و اشتغال استان اجرا مي شود.
وي با اشاره به اهميت ويژه و راهبردي شهرك صنعتي بزرگ شيراز بعنوان بزرگترين شهرك صنعتي جنوب كشور و يكي از سه شهرك صنعتي بزرگ كشورگفت:با توجه به استقرار بيش از ۵۵درصد از واحدهاي صنعتي مستقر در شهرك هاي صنعتي استان در اين شهرك صنعتي ،رفع مشكلات آن در اولويت قرارگرفته است.
به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی عصر کار در شهرک صنعتی بزرگ تاکنون افزون بر ۴۶۸۰ قرارداد با سرمایه گذاران منعقد شده است و ۲۳۰۰واحد با اشتغال ۲۵هزار نفر در مرحله بهره برداري قراردارد.
/پایان متن/