رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت:حداکثر زمانی که برای پرداخت مطالبات گندمکاران تعیین شده تا پایان شهریور ماه سال جاری است و امیدواریم در زمان تعیین شده دولت نسبت به پرداخت مطالبات گندمکاران اقدام کند.

طبق قانون به هر میزان که در این بخش تاخیر صورت گیرد، حتماً می‌بایست تاخیر در مطالبات در قالب جریمه دیرکرد و یا خسارت از سوی دولت پرداخت شود.

محمدجواد عسکری با اشاره به تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران بیان کرد: همانطور که مستحضر هستید وظیفه دولت محترم این است که در قبال گندمی که از کشاورزان خریداری می‌کند بلافاصله مبالغ گندم‌های خریداری شده را بر اساس نرخ مصوب پرداخت کند. طبق قانون به هر میزان که در این بخش تاخیر صورت گیرد، حتماً می‌بایست تاخیر در مطالبات در قالب جریمه دیرکرد و یا خسارت از سوی دولت پرداخت شود.

عسکری با اشاره به تلاش‌های کمیسیون کشاورزی مجلس و برگزاری جلسات در این بخش تاکید کرد: متاسفانه علی رغم قول و دستوری که رئیس جمهور در این بخش دادند اما همچنان دستگاه‌های متولی هماهنگی لازم را در این بخش انجام نمی دهند.

وی با اشاره به جلسه اخیر شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی تصریح کرد: بنده در این جلسه حضور داشتم و تذکرات لازم را پیرو تاخیر در مطالبات گندمکاران را ارائه دادم با این حال پیرو جمع‌بندی‌های صورت گرفته در حال حاضر یک حساب در وزارت نفت منابع دارد و تاکید داشتیم که مطالبات گندمکاران از این حساب برداشته شود، همچنین ما در بودجه سال ۱۴۰۲ تقریبا ۱۰۲ همت برای این موضوع دیده بودیم که با احتساب این منابع، منابع حاصله ۱۴۸ همت خواهد شد. بنابراین مقرر شد به وسیله این منابع هرچه سریعتر مطالبات گندمکاران از سوی دولت پرداخت شود.

وی افزود: حداکثر زمانی که برای پرداخت مطالبات گندمکاران تعیین شده تا پایان شهریور ماه سال جاری است و امیدواریم در زمان تعیین شده دولت نسبت به پرداخت مطالبات گندمکاران اقدام کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس تاکید کرد: بدهی دولت به گندمکاران تا پایان شهریور پرداخت می شود.

/پایان متن/