عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی فارس گفت: مبنای اصلی توسعه اقتصادی در هر کشور، سرمایه گذاری است که محور اصلی این حوزه، فعالیت بخش خصوصی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، نادر طیبی در نخستین جلسه کمیسیون سرمایه گذاری که با حضور اعضای آن برگزار شد، با بیان اینکه سرمایه گذاری عوامل متعددی دارد بیان کرد: در حوزه سرمایه گذاری نقش دولت ها، تسهیل گری است انتظار بخش خصوصی این است که دولت مانع تراشی نکند بلکه تسهیل گر باشد.
وی به چشم انداز حرکت کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی فارس در حوزه سرمایه گذاری و وظیفه آن پرداخت و افزود: کمیسیون سرمایه گذاری یکی از کمیسیون های مهم و با اهمیت در دوره دهم فعالیت اتاق است که ما تلاش می کنیم در این کمیسیون بحث سرمایه گذاری را با اهداف مشخص و به صورت کاملا تخصصی و کاربردی پیش ببریم.
طیبی اظهارداشت: مباحث مرتبط در حوزه توسعه سرمایه گذاری در استان از جمله سیاست های مالی و بورس و بازار سرمایه، را در این کمیسیون دنبال می کنیم زیرا هدف اصلی بازار سرمایه در جهت تامین سرمایه برای سرمایه گذاران بخش خصوصی است که با همت و مشارکت اعضای کمیسیون این موضوع در استان را در دستور کار قرار خواهیم داد.
وی با تاکید بر اینکه موانع سرمایه گذاری در استان را احصا و تغییر و یا حذف آن از طریق اتاق بازرگانی دنبال می کنیم اضافه کرد: مانع تراشی بانک ها، بروکراسی ادارات، احصا معضلات سرمایه گذاران، مشکل زیرساخت ها و موانع قانونی را برای رشد سرمایه گذاری در استان در دستور کار قرار می دهیم.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: موانع ارزی، تامین مایحتاج مواد اولیه سرمایه گذاران،صادرات و استرداد ارز ، گمرک و مسائل مالیاتی و ارزش افزوده از دیگر چالش های سرمایه گذاران می باشد که در این کمیسیون با توجه به پایش فضای کسب و کار استان و در راستای حل مشکلات سرمایه گذاران و رسیدگی به مطالبات فعالان بخش خصوصی از ظرفیت قانونی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی برای حل آنها استفاده می کنیم.
طیبی عنوان داشت: سرمایه گذاری خارجی موتور محرکه توسعه هر کشور است لذا در این زمینه موضوع حضور و شرکت در نمایشگاه های حوزه سرمایه گذاری، به فراخور امکانات مالی کمیسیون و نیازهای سرمایه گذاران را مهم و موثر است.
وی افزود: بر این اساس فعالان بخش خصوصی استان از جمله بنگاه ها و واحدهای اقتادی استان می توانند مشکلات و انتظارات خود در حوزه سرمایه گذاری را به دبیرخانه این کمیسیون اعلام کنند و ما برای رفع آنها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.
در این جلسه هر یک از اعضا پس به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در حوزه سرمایه گذاری پرداختند.

/پایان متن/