معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، در حاشیه بازدید از کارخانه قند ممسنی شهرستان رستم گفت: راه اندازی دوباره این کارخانه در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار دارد.

اسماعیل قزل سفلی افزود: در این بازدید که به دستور استاندار فارس انجام شد، مسائل و مشکلات این کارخانه و کارگران آن از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت.

وی، ضمن یادآوری بازدید نماینده رئیس جمهور از کارخانه قند ممسنی در جریان سفر نخست رئیس جمهور به فارس در مهرماه ۱۴۰۰ ادامه داد: از آنجا که یکی از مهمترین سیاست ها و راهبردهای دولت مردمی سیزدم فعال شدن دو باره کارخانه های راکد و بازگشت مجدد آنها به چرخه تولید است، با بررسی های فنی که صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که امکان بازگشت این کارخانه به چرخه تولید وجود دارد.

او اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهد که مهمترین مساله در مسیر راه‌اندای دو باره این کارخانه مسئله مطالبات کارگران آن است که از ۱۰ سال گذشته تاکنون باقیمانده است.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: بر همین اساس به دنبال این هستیم که با پرداخت بخشی از مطالبات کارگران و حضور مجدد آنها در محل کار، زمینه برای فعال شدن فاز نخست این کارخانه که تولید شکر خام است فراهم شود.

کارخانه قند ممسنی در سال ۱۳۴۴ خورشیدی با ظرفیت تولید ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن شکر در روز افتتاح و در آبانماه سال ۱۳۹۳ با شدت گرفتن مشکلات مالی تعطیل شد.

/پایان متن/