نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: کشور‌های منطقه اجازه نخواهند داد صهیونیست‌ها و همپیمانان غربی آن‌ها با هدف مداخله گری در موضوع قفقاز وارد شوند؛ زیرا آن‌ها به دنبال تغییر ژئوپلیتیک و اغراض سیاسی هستند.

ابراهیم عزیزی­ نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس­­ در خصوص تاکید ایران در مخالفت با هرگونه تغییر ژئوپلیتیک در منطقه قفقاز، گفت: بدون شک مسئله اختلافات در منطقه قفقاز باید از طریق دیپلماسی و رایزنی‌های سیاسی حل و فصل شود؛ زیرا درگیری‌های نظامی و … صرفا موجب از بین رفتن مردم بی گناه و بروز تنش و ناامنی در منطقه می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم­­ با اشاره به اینکه برخی بدخواهان کشور‌های همسایه درصدد ایجاد تغییر جغرافیای منطقه و کریدور‌های جدید ارتباطی هستند، اظهار کرد: دشمنانی مانند رژیم غاصب صهیونیستی می‌خواهند با تنش آفرینی میان کشور‌های همسایه به اهداف خود از جمله موارد مذکور دست یابند که این امر به ضرر ملت‌های منطقه است.

وی با تاکید بر اینکه مقامات کشور‌های قفقاز نباید در تله صهیونیست‌ها و برخی همپیمانان فرامنطقه‌ای آنان قرار بگیرند، ادامه داد: قطعا سازوکار منطقه‌ای برای رفع اختلاف نظر‌ها وجود دارد که نشست ۳+۳ مصداق بارز آن تلقی می‌شود؛ خوشبختانه در این نشست‌ها مسائل سیاسی، تجاری، اقتصادی و … مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: قطعا کشور‌های منطقه اجازه نخواهند داد که غربی‌ها با هدف مداخله گری در موضوع قفقاز وارد شوند، زیرا آن‌ها بدنبال تغییر ژئوپلیتیک و اغراض سیاسی هستند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تهران نقش آفرینی خوبی در نشست ۳+۳ داشته است، خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد رفع خصومت‌ها در میان همسایگان باشیم، زیرا کشور‌های منطقه دارای فرهنگ، مذهب و تاریخ مشترک هستند و سرنوشت منطقه به نوع دیدگاه و صلح طلبی آنان گره خورده است.

/پایان متن/