افتتاح و بهره‌برداری از آزادراه شیرازاصفهان با انتقاد شهروندان به دلیل ضعف دولت و دستگاه‌های اجرایی در اقناع‌سازی مناسب جامعه مواجه شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار با نزدیک شدن به دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان فارس و رسم همیشگی افتتاح یا بهر‌ه‌برداری و همچنین کلنگ‌زنی و آغاز طرح‌ها، برنامه‌ها و پروژه‌های مختلف که به طور معمول در این زمینه برگزار می‌شود خبرها حاکی از افتتاح و بهره‌برداری ۶ قطعه از آزادراه شیراز اصفهان بوده که متاسفانه دلیل منطقی زودهنگام بوده فرآیند بهره‌برداری در این رابطه هنوز به طور رسمی به منتقدان و فعالان رسانه به صورت شفاف و فراگیر بیان نشده است.

افتتاح زودهنگام پروژه‌های دولتی یکی از آفت‌های عرصه مدیریتی محسوب می‌شود که در فارس نسبت به بهره‌برداری از ۶ قطعه آزادراه شیراز اصفهان حدفاصل ایزدخواست تا تنگ خیاره این اقدام در دست انجام است.

به گزارش عصر کار در شرایطی که هنوز پروژه‌های مرتبط با این اتوبان در دست تکمیل است و هنوز ارزیابی مناسبی از وضعیت ایمنی و استاندارهای جاده‌ای این پروژه انجام نشده قطعا اگر چالشی بعد از افتتاح و بهره‌برداری به وجود آید سرمایه اجتماعی دولت و دستگاه‌های اجرایی آسیب جدی خواهد دید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که با بهره‌برداری ناقص این پروژه احتمال ایجاد ترافیک و حوادث جاده‌ای برای روستاهای اطراف و کلانشهر شیراز وجود دارد که متاسفانه در راستای اقناع‌سازی افکار عمومی هم هنوز اقدامی صورت نگرفته است که این مسئله در دولت مردمی سیزدهم قابل تامل و جای سئوال دارد.

عصر کار به استانداری فارس پیشنهاد می‌کند با برگزاری یک نشست خبری با اصحاب رسانه به عنوان نمایندگان بخشی از افکار عمومی در رابطه با شرایط و تدابیر در نظرگرفته شده در بهره‌برداری از این پروژه ملی و همچنین نقدهای موجود نیز پاسخگو باشد تا رسانه‌ها بتوانند در اقناع‌سازی و تبیین خدمات دولت در کنار مسئولان باشند.

/پایان متن/