شهردار شیراز در آیین تجلیل از مقام خبرنگار، از تلاش‌‌های شبانه‌روزی ‌و همدلی و همراهی اصحاب رسانه با مدیریت شهری تقدیر به عمل آورد‌.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کار به نقل از ایلنا، محمدحسن اسدی در  آیین تجلیل از مقام خبرنگار که رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، معاونین شهردار و مدیر کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری نیز حضور داشتند؛ با تبریک و خوش‌آمدگویی به اصحاب رسانه، از تلاش‌های شبانه‌روزی و خستگی ناپذیری خبرنگاران تجلیل به‌عمل آورد.

شهردار شیراز با توجه به فعالیت‌های متعدد مدیریت شهری در این دوران کم‌نظیر کار و تلاش و خدمات‌رسانی به شهروندان شریف شیراز، از همدلی و همراهی اصحاب رسانه قدردانی کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این مراسم گفت: اتفاقات بعد از جریان عاشورا، شباهتی جدی با فعالیت‌ خبرنگاران دارد و آنچه کربلا را در تاریخ تثبیت کرد و کربلا، کربلا شد کاری بود که بازماندگان عاشورا انجام دادند.

سید ابراهیم حسینی در آیین تجلیل از مقام خبرنگار با بیان اینکه این ایام متعلق به آل‌الله است، اظهار کرد: اتفاقات بعد از جریان عاشورا، شباهتی جدی با فعالیت‌ خبرنگاران دارد و آنچه کربلا را در تاریخ تثبیت کرد و کربلا، کربلا شد کاری بود که بازماندگان واقعه عاشورا انجام دادند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه بازماندگان عاشورا عملکرد حاکمیت آن موقع را نقد کردند، گفت: خبرنگاران نیز در جریانات مختلف باید کارهای خود را با همین جدیت ادامه دهند.

بنا به اظهار این مقام ارشد پارلمان شهری شیراز؛ در جریانات جنگ ۳۳ روزه غزه و مردم مظلوم فلسطین، عمده کارها را خبرنگاران انجام دادند و مظلومیت آنها را مخابره کردند و مهمترین عامل پیروزی در آن زمان خبرنگاران بودند.

حسینی ادامه داد: زمانی می‌گفتند رسانه‌ها صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارند و مدتی نیز می‌گفتند رسانه می‌تواند تحلیل کند؛ اما این رشد به اینجا رسید که دنیا رسانه را رکن تربیت انسان‌ها می‌داند.

او عنوان کرد: اگر بنا هست شهروند خوب تربیت شود بدون رسانه امکان ندارد، رسانه ابزار نیست، رسانه، خبرنگاران هستند که با استفاده از تجهیزات و با فکر و اندیشه خود فعالیت می‌کنید.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: این ابزار وسیله‌ای در دست اصحاب رسانه است  که با آن می‌نویسند، نقد می‌کنند و صحنه را خوب یا بد جلوه می‌کنند.

حسینی خطاب به خبرنگاران گفت: شما می‌توانید به عنوان انسان صاحب‌فکر و اندیشمند با مجموعه مدیریت شهری همکاری کنید و انتظار ما از شما عزیزان برای همکاری با مدیریت شهری صرفاً مخابره اخبار نیست، آنچه ما به آن نیازمندیم؛ این است که ما را نقد جدی کنید این مطلب یعنی هم خوبی‌ها و هم بدی‌ها و اشکالات را ببینید و به موقع از اقدامات دفاع کنید.

او تصریح کرد: انتظار این است که خبرنگاران، با ما همراهی کرده و منصفانه مدیریت شهری را نقد کنند تا با تلاش و برنامه‌ریزی مدیریت شهری و نظارت‌های اصحاب‌ رسانه، امیدآفرینی کنیم.

/پایان متن/