شهردار شیراز گفت: این کلان‌شهر علاوه بر قطب گردشگری، عنوان قطب پزشکی را نیز به خود اختصاص داده و این موضوع مرهون اساتید برجسته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی در سمینار تازه‌های جراحی بینی و سینوس که با حضور اساتید سرشناس داخلی و خارجی برگزار شد، اظهار کرد: شیراز به‌عنوان قطب گردشگری در ابعاد مختلف به‌ویژه گردشگری درمانی میزبان مسافران و گردشگران از کشورهای مختلف خصوصا حاشیه خلیج فارس است.

به گفته او؛ شیراز با جمعیت نزدیک به ۲ میلیون نفر با پیشینه‌ای غنی و قدمتی ۶‌هزار و ۵۰۰ ساله، در چهار دوره پایتخت سیاسی ایران بوده است.

شهردار کلان‌شهر شیراز بیان کرد: استان فارس بیشترین آثار ثبت شده و میراثی را در کل کشور دارد و به این جهت شیراز قطب گردشگری جمهوری اسلامی ایران است.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز گفت: از نوروز تاکنون نزدیک به ۴ میلیون گردشگر و مسافر وارد این کلان‌شهر شده و مراکز اقامتی نسبتا تکمیل بوده است.

او با بیان اینکه در پیشینه مدیریتی شیراز، اولین سیستم اتوبوس و خط واحد شهری و دومین فرودگاه بین‌المللی در کشور بوده است، عنوان کرد: شهر شیراز علاوه بر عنوان قطب گردشگری، موضوع قطب پزشکی را نیز به خود اختصاص داده و این موضوع مرهون اساتید برجسته است.

شهردار کلانشهر شیراز با اشاره به ۳۵۵ وظیفه شهرداری‌ها از نظر تعدد اشاره و تصریح کرد: شهرداری نهادی درآمد-هزینه بوده که تمام درآمدها را خود را باید تحقق بخشد و در راستای خدمات‌رسانی در ابعاد مختلف نظیر ایجاد بستر حمل‌ونقل ریلی که در چند خط با هزینه بالا در حال اجرا و یا بهره‌برداری رسیده، هزینه کند.

اسدی تصریح کرد: همه ما در مسند خدمت به مردم هستیم و اخلاق حرفه‌ای را باید سرلوحه خدمت قرار دهیم.

/پایان متن/