نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: جهت رونق و توسعه اقتصادی استان باید از حضور افراد مهم و تاثیر گذار بهره بگیریم.

آیت الله لطف الله دژکام در دیدار مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با اشاره به اینکه معضل آب، برق و گاز نتیجه فعالیت های صنعتی است که در گذشته به آن توجه زیادی نشده بود، افزود: انتقال خط جدید آب از سد درود زن به شیراز می تواند در بخش رینگ جنوبی شیراز مشکلات آب را حل و فصل کند.

امام جمعه شیراز در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز تاکید کرد: از تمام فعالیت های که به نفع رونق و توسعه منطقه ویژه اقتصادی شیراز باشد حمایت می کنیم.

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه انجام نشدن اقدام مناسب در شهر سلامت شیراز از سال های گذشته تاکنون باعث شد تا اتفاق بزرگی در حوزه سلامت در شیراز به عنوان قطب پزشکی ایجاد نشود، بیان کرد: بسیاری از پزشکان صاحب نام شیراز که متقاضی راه اندازی مراکز درمانی بودند به دلایل متفاوت و نبود زیر ساخت های مناسب نتوانستند در شیراز سرمایه گذاری کنند که منجر به مهاجرت نخبگان پزشکی به کشورهای عمان و امارات شد.

آیت الله دژکام با بیان اینکه بسیاری از کشورهای دنیا و حوزه خلیج فارس شیراز را به عنوان یک مرکز علمی و درمانی در دنیا به رسمیت می شناسند، گفت: هنوز بسیاری از افراد از دیگر کشورها و کشورهای حوزه خلیج فارس جهت درمان به شیراز می آیند.

وی با بیان اینکه تمام مسئولان جهت رونق و توسعه شهر سلامت شیراز باید اقدامات اساسی انجام دهند، ادامه داد: نباید فراموش کرد که شهر شیراز حدود ۴۰ سال است که در حال خدمات رسانی به کل کشور است و شیراز به عنوان موتور پیشران جنوب کشور نیازمند نگاه جدی است.

نماینده ولی فقیه در فارس در ادامه بر لزوم تعریف نقش بسیار مهم شیراز در حوزه اقتصاد و سلامت تاکید کرد و افزود: عملیاتی شدن این مهم نیازمند عزم راسخ و اراده قوی است. آیت الله دژکام با اشاره به اینکه جهت تکمیل زنجیره گردشگری می توان در کنار بهره گیری از ظرفیت توریسم مذهبی به حمایت توریسم درمانی و سلامت بپردازیم، بیان کرد: عملیاتی شدن این اتفاقات نیازمند دارا بودن زیر ساخت های مناسب است که توریسم درمانی و گردشگری سلامت یکی از موضوعاتی بسیار مهم است که نتایج خوب و مناسبی دارد.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز نیز در دیدار در دیدار با نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی شیراز از لحاظ ساختاری دارای سه سایت صنعتی، سلامت و شهر دانشگاهی است، گفت: منطقه ویژه اقتصادی شیراز مجموعا در زمینی به مساحت حدود ۳۶۰۰ هکتار واقع شده است که حدود ۱۷۶ واحد صنعتی در منطقه ویژه صنعتی در حال فعالیت و اجرا هستند.

سعید مصفا افزود: تمام تلاشمان را جهت برطرف شدن مشکلات زمین و زیر ساخت ها جهت افزایش تولید و رشد فعالان اقتصادی و صنعتگران به کار گرفته ایم.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با اشاره به فعالیت بیش از ۳۵۰۰ نیروی کار و پرسنل در منطقه ویژه اقتصادی صنعتی شیراز ادامه داد: وجود شرکت های بزرگ در این منطقه بیانگر فراهم بودن زمینه تولید و زیر ساخت ها است.

مصفا در ادامه با اشاره به وضعیت شهر سلامت شیراز گفت: با توجه به اینکه از سال های گذشته تاکنون اقدام خاصی به دلائل متفاوت در این منطقه رخ نداده بود اما از اسفند ماه سال گذشته با هدف رونق و توسعه این منطقه قرار دادی در جهت آماده سازی با شرکت پارس گستر منعقد کرد که باعث شد تا فعالیت در این حوزه وارد مدار شود.

نائب رئیس هیئت مدیره شهر سلامت شیراز از استقبال سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در شهر سلامت شیراز خبر داد و افزود: در حال حاضر مجوز راه اندازی و احداث بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی وزارت نفت در شهر سلامت شیراز اخذ شده است که در آینده ای نزدیک وارد مرحله عملیاتی خواهد شد.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با اشاره به اینکه رونق شهر سلامت شیراز شرایط سرمایه گذاری در حوزه سلامت و توریسم درمانی را به نفع استان و کشور تغییر می دهد، به مزایا و فرصت های راه اندازی و فعالیت شهر سلامت شیراز اشاره کرد و گفت: راه اندازی شهر سلامت می تواند شیراز و استان فارس را همانند عسلویه که قطب نفت و گاز کشور است به قطب پزشکی درمانی در کشور و حوزه خلیج فارس تبدیل کند.

مصفا در ادامه با اشاره به اینکه پروژه منطقه ویژه شهر دانشگاهی شرایطی را جهت متمرکز کردن واحدهای دانشگاهی و تحصیل در این مرکز فراهم می کند، گفت: در حال بر طرف کردن موانع و تحویل زمین با همکاری دستگاه های ذیربط هستیم.

/پایان متن/