مدیر کل راه و شهرسازی فارس با اشاره به اهمیت بزرگراه شیراز- فسا – داراب – بندرعباس گفت: تامین اعتبار لازم برای تکمیل این پروژه با جدیت در حال پیگیری است.

محمود رضا طالبان افزود: این راه ارتباطی ۳۵۰ کیلومتری از جمله محورهای شریانی و پرتردد کشور و در حوزه اداره کل راه و شهرسازی فارس است که هم اینک توسط پیمانکاران در حال اجرا است.

وی ادامه داد: تاکنون ۲۱۴ کیلومتر از ۳۵۰ کیلومتر مذکور یعنی حد فاصل شیراز – سروستان – فسا – تقاطع شهید جاویدی (جلیان) و سه راهی دولت آباد – کمربندی داراب – جنت شهر به اتمام رسیده و در حال بهره برداری است.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس اظهار کرد: از ۱۳۶ کیلومتر باقیمانده نیز ۸۰ کیلومتر آن هم اینک در حال اجرا است که ۱۵ کیلومتر حد فاصل سه راهی دولت آباد به سمت کارخانه سیمان داراب در مرحله اجرای آسفالت قرار دارد که به زودی به اتمام ‌رسیده و مورد بهره‌برداری قرار می گیرد و مابقی نیز در مرحله زیرسازی است.

طالبان افزود: با توجه اهمیت محور مذکور، برای سرعت گرفتن روند اجرا و بهره برداری از قطعات در حال اجرای آن، پیگیری های مستمر جهت تامین اعتبار لازم و افزایش اعتبارات سالیانه طرح و همچنین اخذ تسهیلات ماده ۵۶ قانون بودجه انجام شده که امیدواریم با تامین به موقع اعتبار لازم، به زودی شاهد بهره بردار از این پروژه مهم و حیاتی باشیم.

/پایان متن/