مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: با توجه به اینکه ظرفیت شهرک صنعتی بزرگ شیراز تکمیل شده و امکان استقرار صنایع جدید در آن وجود ندارد، راه اندازی دومین شهرک صنعتی در این شهر به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گرفته است.

سید مصطفی هاشمی گفت: این شهرک صنعتی بنا است در یک زمین حدود دو هزار هکتاری در یکی از محور‌های اصلی منتهی به شیراز ایجاد شود.

او گفت: با توجه به نیاز مرکز استان به زیرساخت‌های استقرار واحد‌های تولیدی و صنعتی، راه‌اندازی این شهرک صنعتی در دستور کار قرار گرفته است.

هاشمی گفت: برای پاسخ به تقاضای سرمایه گذاران در بخش‌های تولیدی، صنعتی، کارگاهی و صنفی، ایجاد این شهرک صنعتی با مساحت مذکور به نحوی که بتواند حداقل تا ۱۰ سال آتی پاسخگوی این تقاضا‌ها باشد ضروری بود.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: در این زمینه با تاکید استاندار فارس و همراهی نمایندگان شیراز در مجلس، امکان سنجی اراضی مستعد این شهرک صنعتی هم اینک در مرحله پیگیری است که امیدواریم با حمایت دستگاه‌های اجرایی استان این مهم هرچه سریعتر به سرانجام برسد.

هاشمی گفت: در کنار این، طرح توسعه شهرک صنعتی بزرگ شیراز نیز در دست پیگیری است که در همین ارتباط طی یک سال گذشته تاکنون جلسه‌ها و مذاکرات متعددی با برخی دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی انجام گرفته و پیشرفت‌هایی نیز حاصل شده است.

او گفت: راه‌اندازی شهرک صنعتی صنایع دستی در شیراز که دارای مصوبه هیات وزیران است نیز از یک سال گذشته در دستور کار قرار گرفته و توافقاتی در جهت راه اندازی آن صورت گرفته است.

هاشمی، ایجاد نواحی صنعتی جدید در ۱۰ نقطه فارس را از دیگر برنامه‌های شرکت شهرک‌های صنعتی این استان برشمرد و گفت: این نواحی صنعتی در مناطق دارای ظرفیت سرمایه گذاری فاقد شهرک صنعتی و همچنین شهرک‌های صنعتی تقاضا محور ایجاد خواهد شد.

/پایان متن/