استاندار فارس با بیان اینکه بانک‌های دولتی در صورت تبعیت نکردن از مصوبات جلسه حمایت از سرمایه‌گذاری فارس طبق قانون به دادستانی معرفی می‌شوند، گفت: دادستانی تاکنون با چند بانک برخورد جدی کرده است.

محمدهادی ایمانیه عصر سه‌شنبه ۱۷ خرداد در جلسه حمایت از سرمایه‌گذاری با بیان اینکه قرار بود در فیروزآباد، جهرم، فسا و داراب پتروشیمی ساخته شود اما با گذشت ۱۴ سال این امر محقق نشد، اظهار کرد: در جلسه‌ای با حضور نمایندگان این شهرستان‌ها تصمیماتی برای این پتروشیمی‌ها گرفته شده است.

او با بیان اینکه مقرر شده پتروشیمی داراب به صورت مجزا و پتروشیمی جهرم و فسا در یک نقطه مرزی بین دو شهرستان ساخته شود، افزود: در شهرستان فیروزآباد نیز به جای ساخت پتروشیمی قرار است شهرک پایین‌دستی پتروشیمی ساخته شود.

استاندار فارس با اشاره به اینکه جلسه حمایت از سرمایه‌گذاری برای ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی فارس در راستای سرمایه‌گذاری است، عنوان کرد: دلیل اینکه شخصاً در این جلسه حاضر می‌شوم این است که سازمان‌ها را راهنمایی کنم که به سمت سرمایه‌گذاری بیایند و از برخی موارد کم‌رنگ خود چشم‌پوشی کنند و این به معنی خلاف قانون رفتار کردن نیست.

ایمانیه با اشاره به مطرح شدن ۶ مورد سرمایه‌گذاری در این جلسه و موافقت با همه آنها، گفت: ایجاد پترو پالایشگاه در فیروزآباد، سایت دفع پسماند صنعتی در بوانات، مجتمع گردشگری در داراب، احداث میدان میوه و تره‌بار در شمال غرب شیراز از جمله مواردی بود که در این جلسه مصوب شد.

او با بیان اینکه طرح احداث میدان میوه و تره‌بار برای سومین‌ بار بود که در این جلسه مطرح می‌شد که مصوب شد، افزود: میدان میوه‌ و تره‌ بار باید در جاه‌های مختلف شیراز باشد و شیراز به ۴ میدان میوه‌ و تره‌بار در جنوب غربی، جنوب شرقی، شمال شرقی و شمال غربی نیاز دارد.

استاندار فارس با بیان اینکه در این جلسه طرحی برای تولید چاپگر سه بعدی مطرح شد که با پرداخت تسهیلات به این طرح نیز موافقت شد، افزود: آخرین طرح مطرح شده نیز یک مجتمع خدمات رفاهی در آباده بود.

ایمانیه در مورد تحقق شعار شیراز بهشت سرمایه‌گذاران گفت: تصور می‌کنم که الان وارد بهشت شده‌ایم و حتی از دیروز یک بازرس ویژه در استانداری برای سرمایه‌گذاری منصوب کرده‌ایم و اگر سرمایه‌گذاری در دستگاه‌های اجرایی با بن‌بست مواجه شد مستقیماً به این بازرس اطلاع دهد.

استاندار فارس با بیان اینکه اگر بانک‌های دولتی از مصوبات این جلسه تبعیت نکنند طبق قانون به دادستان معرفی می‌شوند و دادستان تا کنون در چند مورد برخورد جدی کرده است، گفت: در مورد بانک‌های خصوصی دست ما باز نیست و این پیگیری رسانه‌ها را می‌طلبد که بانک‌های خصوصی نیز تمکین کنند.

/پایان متن/

  • منبع خبر : ایسنا، فارس