رضا محمدیان کلیات بودجه را انقباضی دانست و گفت: در حوزه‌های عمرانی و فرهنگی که رقم بودجه افزایشی است باید هم اعضای شورا و هم شهردار محترم اهتمام داشته باشیم که بودجه تبدیل به مباحث غیرماندگار و نمایشی نشود و زیرساخت‌ها تقویت گردد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرکار به نقل از روابط عمومی شورای شهر، رضا محمدیان عصر امروز در چهل و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز با گلایه از تدبیر رییس شورا در جهت بررسی ابعاد بودجه در جلسه‌ای غیرعلنی اظهار داشت: بودجه مطلب بسیار مهمی است و به آتیه شهر ربط دارد و آینده اجرایی شهر را رقم می‌زند بنابراین بهتر بود که در تحویل و بررسی بودجه توسط نمایندگان مردم شفاف عمل می‌شد چرا که سانسور این موضوع اصلا صحیح نیست.

وی با اشاره به پیشنهاد شهرداری مبنی بر افزایش ۱۳ درصدی بودجه اضافه کرد: با توجه به افزایش ده برابری هزینه‌ها و موارد دیگر، هیچ امیدی به اجرای پروژه‌های عمرانی نباید داشته باشیم.

رییس کمیسیون سومین حرم اهل بیت علیهم السلام در ادامه گفت: بودجه ۳۳۰۰ میلیاردی شهرداری شیراز در سال ۹۶، طی دوره چهارساله شورای پنجم به ۶۱۶۰ میلیارد افزایش یافت که این افزایش لاک‌پشتی‌ بودجه در سال‌های گذشته نشان می‌دهد که عزمی برای کار کردن نبوده، عزمی بر اجرای پروژه‌های عمرانی نبوده، عزمی بر ارتقای جایگاه شهر شیراز نبوده، عزمی بر بالا بردن شأن مردم شهر نبوده است و الان هم افزایش ۱۳ درصدی بودجه مدنظر ما نیست و توقع ما حداقل بودجه ۱۵ هزار میلیاردی است.

مهندس محمدیان تصریح کرد: در شورای ششم یک اقدام خوبی اتفاق افتاد و متمم بودجه توسط شهرداری ارایه شد و به رقم ۹۲۷۴ میلیارد رسید که این افزایش به‌حق بود چرا که هم درآمد شهرداری از محل عوارض دریافتی از مردم نسبت به سال‌های گذشته چند برابر شده و هم هزینه‌های پروژه‌های عمرانی بیش از ده برابر شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر هزینه اجرای یک تقاطع در سال‌های گذشته ۲۰ میلیارد بوده و یا اجرای یک پارک ۳۰ میلیارد بوده امروز با ۲۰۰ میلیارد یا ۳۰۰ میلیارد اجرایی می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه شهرداری شیراز ظرفیت بسیار بالایی دارد، ابراز داشت: برای اینکه در سال آینده بتوانیم کار عمرانی، خدماتی و … انجام دهیم افزایش بودجه بایستی بیش از ۱۳ درصد باشد چرا که عددی که در حال حاضر به عنوان مثال برای ماشین‌آلات پیش‌بینی شده خیلی کوچک است و این رقم برای یک شرکت کوچک مناسب است نه برای شهرداری که شرکت سهامی مردم شهر شیراز است و یا رقمی که برای تملک در نظر گرفته شده با توجه به معابری که بر اساس طرح تفصیلی بایستی بازگشایی شود بسیار کوچک است.

رضا محمدیان کلیات بودجه را انقباضی دانست و تصریح کرد: در حوزه‌های عمرانی و فرهنگی که رقم بودجه افزایشی است باید هم اعضای شورا و هم شهردار محترم اهتمام داشته باشیم که بودجه تبدیل به مباحث غیرماندگار و نمایشی نشود و زیرساخت‌ها تقویت گردد.

/پایان متن/