به سایت دیوار بروید.نام «پراید صفرکیلومتر» را جستجو نمایید.به اولین گزینه‌ای که رسیدید تماس بگیرید و از فروشنده قیمت را بپرسید.محال ممکن است زیر ۹۵ میلیون تومان به شما قیمت بدهند.آری؛چندی پیش همین جا نوشتم اقدامات دولت برای کاهش قیمت خودرو را خود دولت باور نمی‌کند و خودشان نیز باور دارند در حال خیمه شب بازی مقابل دیدگان مردم و جامعه هستند.

حتی تاکید کردم هرکس امروز پراید را ۹۰ میلیون تومان خرید کند خیلی زود به سود خوبی می‌رسد.اکنون قیمت این خودروی نا ایمن و از رده خارج در آستانه ۱۰۰ میلیون تومان است ضمن آنکه دیروز یکی از مقامات تایید کرده که قیمت خودروهای ساخت داخل با شیب پایین رو به افزایش است.این گفته بدین معنی است که با تدبیر آقایان(!) برای آنکه آنچنان به چشم مردم نیاید قیمت‌ها چراغ خاموش و آهسته بالا می‌رود و مردمی هم که درگیر مرگ و میر و کرونا هستند بعید است اعتراض کنند.زیرا اولا سِر شده‌اند و ثانیا الویت اصلی‌شان زنده ماندن و گشنه نماندن است.

همواره وقتی صحبت از کرونا می‌شود کارشناسان بر یک نکته اصرارمی ورزند که این ویروس در کنار معایب،مزایایی نیز داشته است.مثلا یکی از مزایای کرونا، تشویق مردم به رعایت بیشتر مسائل بهداشتی است.خیلی‌ها تا قبل از کرونا شاید در روز تنها یکبار دست و روی خود را می‌شستند اما امروز دم به دقیقه در حال شستشو و الکل پاشی هستند.خب باید در کنار مزایای مذکور،پرت شدن حواس مردم را از برخی گرانی‌ها از جمله خودرو را نیز افزود.مافیای جاده مخصوص با بهانه تحریم و نبود منابع و ایضا هشدار در مورد بیکاری تعدادی کارگر هر آنچه خواسته انجام داده و به کسی هم پاسخگو نیست. اخیرا هم از شانس خوب این جماعت،ویروس کرونا آمده تا حواس همه به جای دیگری پرت شودو آسوده‌تر از قبل قیمت‌ها در حال حرکت به سمتی است که سود‌ها چرب‌تر و با قیمت اصلی دلار تطبیق داشته باشد.

طبق عرف باید در پایان‌بندی یک یادداشت راه کاری ارائه و مسئولان را پند و اندرز داد.لیکن هم من و هم شما می‌دانیم میخ آهنی در سنگ نمی‌رود کمااینکه در سال‌های گذشته نرفت. در مورد خودروسازان نیز این جمله مصداق بیشتر و قوی‌تری نیز دارد.حتی اگر همین الان رئیس محترم جمهور دستوری صادر کند آب از آب تکان نمی‌خورد و خودروسازان با قوت بیشتر به کار خود ادامه می‌دهند.

راه دور نرویم. همین مجلس که صدای بلندی هم دارد تا کنون یک تذکر هم در مورد آشفته بازار خودرو نداشته است.پاسخ مشخص است چرا.ضمنا خاطرمان باشد امروز اعضای کمیسیون صنایع مجلس از ایران خودرو بازدید خواهند داشت.بنده عاجزانه می‌خواهم آقایان اولا بفرمایند دقیقا در این جلسه چه مباحثی مطرح می‌شود و ثانیا مدیران ایران خودرو آیا هدایایی برای نمایندگان محترم در نظر گرفته‌اند یا خیر.مشتاقانه منتظر نتایج این بازدید هستیم.

آفتاب یزد – سید علی رضا کریمی

  • منبع خبر : asrkar.ir