برخورد با جرائم خیابانی و شناسایی و دستگیری سارقان محیط های شهری یکی از وظایف پلیس شهری است. عملکرد آگاهانه شهروندان و انتقال اطلاعات مرتبط با جرایم شهری موجب تقویت و پشتیبانی  هرچه بیشتر پلیس  شهری و اقدام سریع پلیس می گردد.

رئيس پليس آگاهي استان  فارس از دستگيري موبايل قاپ حرفه‌اي و كشف ۳۰ فقره سرقت از وي در شيراز خبر داد.

به گزارش عصر کار ، سرهنگ كاووس حبيبي گفت: در پي مراجعه تعدادي از شهروندان به پليس آگاهي استان مبني بر اينكه در خيابان حين صحبت كردن با گوشي موبايل بودم كه ناگهان راكب يك دستگاه موتورسيكلت تلفن را از دستم قاپيد و متواري شد، موضوع به صورت ويژه در دستور كار كارآگاهان قرار گرفت.

وي افزود: كارآگاهان پليس آگاهي با تقويت كنترل و مراقبت‌هاي نامحسوس و اقدامات فني، سارق سابقه‌دار موبايل قاپی را شناسايي و در يك عمليات ضربتي آن را در مخفيگاهش دستگير كردند.

سرهنگ  حبيبي اظهار كرد: پس از انتقال سارق به پليس آگاهي و در مواجه با ادله و مستندات پليس، چاره‌اي جز بيان حقيقت نداشت و به ۳۰ فقره موبايل قاپي در شيراز اقرار كرد.

رئيس پليس آگاهي استان با بيان اينكه متهم پس از سير مراحل قانوني روانه زندان شد، گفت: شهروندان بايد حتي الامكان از عبور و مرور در مكان‌هاي خلوت به ويژه در ساعات پاياني شب خودداري و در زمان صحبت با موبايل، مواظب اطراف و افراد مظنون باشند و از قرار دادن آن در جيب پشت شلوار خودداري كنند.

پلیس

  • منبع خبر : asrkar.ir