به گزارش خبرگزاری مهر، محمدباقر محمدی با اعلام آخرین گزارش عملیات امداد و نجات در ٧٢ ساعت گذشته، گفت: در مدت یاد شده و با تلاش نیروهای امدادرسان هلال احمر ۳۰۳ مورد مأموریت امداد و نجات در سراسر کشور انجام شد.

وی ادامه داد: با اعزام گروه‌های واکنش سریع امدادی هلال احمر به محل وقوع حوادث یاد شده امدادگران و نجات گران هلال احمر به ۴۸۶ نفر امدادرسانی کردند که از این تعداد ۲۱۳ نفر نجات یافتند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر افزود: در ۷۲ ساعت گذشته ۱۴۶ نفر از مصدومان انواع حوادث از سوی نیروهای امدادی هلال احمر برای دریافت خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و ۱۳۲ نفر دیگر نیز به صورت سرپایی در محل وقوع این حوادث درمان شدند.

محمدی افزود: در مدت ۷۲ ساعت گذشته ۲۵ عملیات رهاسازی و نجات فنی نیز برای خدمات رسانی و نجات ۴۴ مصدوم سوانح ترافیکی به ویژه سرنشینان گرفتار و آسیب دیده حوادث رانندگی از میان خودروهای آسیب دیده و تصادفی با استفاده از ست‌های نجات هیدرولیک و پنوماتیک انجام شده است.

وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.